Spotify'a Yeni Özellik: Şarkı Sözüyle Arama Yapma

İsveç menşeili müzik platformu Spotify beğendiğimiz ve ismini bilmediğimiz şarkılardan ağzımıza takılan kesitleri arama yaparak şarkının ismini bulabileceğimiz özelliğin mobil uygulamaya geldiğini nihayet açıkladı.

Şarkı sözü ile arama yapma özelliği uzun süredir Youtube ve Apple Music tarafından kullanılıyordu. Artık bu özelliğe kavuşmuş olan Spotify’da şarkı bulmak daha da kolay olacak.

PC uygulamasında uzun süredir mevcut olan özellik mobil uygulamada olmadığı için iOS ve Android temelli cihaz kullanıcıları bu özelliği kullanamıyordu ancak artık onlarda bu özellik ile bir çok şarkı keşfedebilecek.

Şarkıyı sözlerini dinleterek merak ettiğimiz şarkıyı bulmamıza yardımcı olan uygulama Shazam’dı ancak Shazam’a şarkı sözü yazma imkanı yoktu. Kullanıcıların dilinde dolanan fakat adı bilinmeyen şarkılar artık Spotify üzerinden de aratılarak sevilen şarkılar hızlıca bulunabilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap