SpeedTest, 4G Ve 3G Çeken Noktaları Gösterecek

İnternet hızını ölçmek için aranan uygulamalar arasında en bilinenlerden biri olan SpeedTest ile artık operatörünüzün nerede hangi bağlantıyı sunduğunu öğrenebileceksiniz.

Günümüzde internet hızı, internete bağlanabilen bir cihazı kullanan kişilerin en önem verdiği özelliklerden biri oldu. Ancak, özellikle mobil operatörler her konumda en iyi bağlantı desteğini sunamayabiliyor. SpeedTest, geliştirdiği özellik ile kullanıcıların en iyi internet deneyimini yaşamaları için bilgilendirici özelliğini kullanıma sundu.

SpeedTest uygulamasına getirilen güncelleme ile hangi operatörün hangi konumda hangi bağlantıyı desteklediğini öğrenebileceksiniz. İyileştirilen ''Harita'' özelliği ile birlikte konumlardaki mobil bağlantı teknolojisini görüntülemek mümkün hale geldi.

SpeedTest, 300 metrekarelik alanlarda kullanıcıların yaptıkları hız testlerine dayanarak ağ kapsama haritası oluşturuyor. SpeedTest, bilgileri kullanıcılardan direkt aldığı için kullanıcılarına güvenilir sonuçlar verebiliyor.

Yeni eklenen özelliği kullanabilmeniz için SpeedTest uygulamanızı 4.5.30 sürümüne yükseltmeniz gerekiyor. Alt bölümde bulunan ''Map(Harita)'' seçeneğine tıklayarak bölgelerdeki bağlantı desteğini görebiliyorsunuz.

Uygulama içerisinden ülkemizde kullanılan operatörler arasında da geçiş yapabiliyorsunuz. Böylece operatörlerin konumlarda sunduğu bağlantı tipinin 3G veya 4G olup olmadığını rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap