Shazam'dan 5 Aya Kadar Ücretsiz Apple Music Aboneliği

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından satın alınan Shazam, müzik severler için 5 aya kadar süren Apple Music aboneliğini ücretsiz olarak sunuyor.

Bildiğiniz üzere Apple, daha önce hiç Apple Music kullanmamış abonelerine zaten hali hazırda 3 aya kadar ücretsiz bir deneme sunuyordu. Shazam'ın satın alınması ve iOS 14'e entegre edilmesi ile birlikte bugüne kadar gördüğümüz en uzun ve en iyi ücretsiz abonelik fırsatını sunmuş oldu. 

Apple tarafından sunulan bu teklife ulaşabilmek için iPhone veya iPad'inize Shazam uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Akabinde uygulama içerisindeki Shazam simgesine tıklayarak, etrafınızda çalan bir şarkıyı tanımlamaya çaılşın. Şarkı, Shazam tarafından tanımlandıktan sonra parçayı "Apple Music'te çal" seçeneğine tıklayarak Apple'ın bizlere sunduğu 5 aya kadar ücretsiz deneme teklifini görebileceksiniz.

Fakat bazı kullanıcılar, kendilerinde bu sürenin 2 ay veya daha farklı çıktığını da ileri sürdü. Bu durum, daha öncesinde ücretsiz abonelik fırsatından yararlanan kullanıcılarda farklılık göstermekte. Eğer daha önce hiç Apple Music kullanmadıysanız ve herhangi bir abonelik fırsatından yararlanmadıysanız, Shazam'ın sunduğu 5 aylık ücretsiz Apple Music aboneliğine katılabilirsiniz.

Shazam üzerinden sunulan bu teklif, 17 Ocak 2021'e kadar geçerli olacak.

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz 2008 yılından beri blog yazan yazar, Teknolojio'da da kurucu pozisyonunda yer almaktadır. Elektrik-elektronik mezunu olmakla birlikte, yazılım geliştirme uzmanı olarak iş hayatına devam etmektedir. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap