Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Şeyma Subaşı İçin Yeni Kripto Para Çıktı

Son dönemlerde farklı isimler için açılan meme coin türündeki kripto paralara bir yenisi daha eklendi. Şeyma Subaşı için özel meme coin çıkarıldı.

Meme coin olarak adlandırılan ve herhangi bir amacı olmasa dahi popülerlik kazanması adına geliştirilen kripto paralar için son örnek Şeyma Subaşı oldu. Sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlar ile adından her gün söz ettirmeyi başaran ünlü isim için geliştirilen kripto para, SYMS olarak adlandırıldı.

Şu an için çok fazla detay paylaşılmamış olsa da özellikle sosyal ağlarda yapılan bazı açıklamalarda Şeyma Subaşı ismi ile açılan kripto paranın öğrencilere yardım toplama amacı taşıdığı ve bu yönde kullanılacağı öne sürüldü.

İlk PooCoin’de görüntülendi

Şeyma Subaşı için geliştirilen kripto para birimi ilk olarak PooCoin adlı bir internet sitesinde görüldü. Neden çıkarıldığı ve kimler tarafından desteklendiği belirtilmeyen kripto para birimi üstelik Telegram grubuna da sahip durumda. Telegram grubu incelendiğinde ise özellikle Şeyma Subaşı'nın çok konuşulan bir sözü dikkat çekiyor.

Herkesi mutlu edemezsin, çünkü pizza değilsin” ifadelerine yer verilen Telegram grubunun geliştiricilerinin Türk olduğu tahmin ediliyor. Piyasaya sürüldükten sonra yaklaşık 100 yatırımcıya ulaşmayı başaran para birimi kısa süre içerisinde yükselen bir değere ulaştı. 

Daha önce de Türkiye'de çok popüler hale gelen Sedat Peker videolarının ardından Sedat Peker için benzer bir girişim yaşanmış ve kripto para geliştirilmişti. 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap