Şekilli Nick Yazma ve Nick Bulma

Oyun seven kişilerin en beğendikleri nick çeşitleri genelde şekilli nick olur. Şekilli nick veya şekilli yazı yazmak istiyorsanız şekilli nick yazma aracımızı kullanabilirsiniz. Böylece şekilli nick yazma hayalinize kavuşmuş olacaksınız.

Şekilli nick nasıl yazılır? Şekilli nick semboller, harfler, şekil yazılar kullanılarak yazılır. Bir nick bulmakta zorlanıyorsanız yukarıdaki aracımızı kullanmadan hemen önce alt kısımda yer alan nick nasıl bulunur rehberimizi gözden geçirmeyi düşünebilirsiniz.

[widget-2]

Şekilli Nick Nasıl Yazılır?

Şekilli nick yazma aracımız sayesinde bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir nick belirlemek (aşağıda bunu nasıl yapacağınız anlatılmıştır) ve ardından bunu araca girmektir. Araç size çeşitli farklı şekillerde bir nick örneği sunacaktır.

Şekilli Nick Yazma

Şekilli nick yazma herkes tarafından farklı şekilde algılanabilir. Çünkü herkesin beğendiği şekilli nick türü farklı olacaktır. Tek yapmanız gereken aracımızı kullanmak ve size sunulan yüzlerce farklı seçenekten birini seçmektir.

Şekilli nick yazarken aynı zamanda kullandığınız nick ile özgün olmaya çalışmanız önemlidir. Bunun için aşağıda yer alan nick bulma önerilimize göz atabilirsiniz. Bu sayede hem havalı hem şekilli hem de yaratıcı bir nick bulmayı başarabilirsiniz.

Karşınıza çıkan şekilli isim sonuçları hoşunuza gitmedi mi? Bu durumda farklı bir nick kullanabilir veya yorum yaparak düşüncelerinizi bize ulaştırabilirsiniz. Şekilli nick belirledikten sonra yapmanız gereken onu kullanmak istediğiniz platforma kopyalayıp yapıştırmaktır.

Havalı Nick Yazma

Şekilli nick bazıları tarafından havalı nick olarak adlandırılır. Havalı nick kullanmak istiyorsanız öncelikle oynadığınız oyunun ve kullandığınız platformun buna izin verdiğinden emin olmalısınız. Daha sonra aracımızı kullanarak şekilli nick oluşturmayı başarabilirsiniz.

Havalı nick yazma aracımız sizi ilginç yazı tipleriyle karşılayacaktır. Aşağıda yer alan nick bulma önerilerimizi kullanarak aynı zamanda kendiniz için nick oluşturabilirsiniz. Kısacası size nick bulma, havalı nick yazma ve şekilli nick yazma gibi tüm ihtiyaçları tek bir çatı altında sunuyoruz.

Şekilli nick dediğimiz gibi oyun tutkunlarının aradığı bir şeydir. Ancak her geçen gün sosyal medyada da farklı isimler bu şekilli nick türevlerini kullanmaya çalışmaktadırlar. Siz bunlardan birisi olmanız durumunda havalı nick yazma ve şekilli nick yazma aracımızdan yararlanabilirsiniz.

PUBG Şekilli Nick Nasıl Yazılır?

Playersunkown's Battlegrounds veya kısa adıyla PUBG, şekill nick kullanımına izin veren oyunlardan birisidir. Hemen yazının başında yer alan şekilli nick yazma aracını kullanarak PUBG'de kulllanabileceğiniz türden bir nick oluşturabilirsiniz. Benzer yöntemi PUBG Mobile şekilli nick yazma için kullanabilirsiniz.

Söylediğimiz gibi PUBG şekilli nick yazmak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken size şekilli nick çıktısı sunacak bir araç bulmaktır. Bunu size sunduğumuz için aracımızı kullanarak hiç zorlamadan PUBG'de kullanılabilecek bir şekilli nicke sahip olabilirsiniz. Ayrıca nick bulma konusunda aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

League of Legends Şekilli Nick Nasıl Yazılır?

League of Legends maalesef kapsamlı bir şekilde şekilli nick yazmaya izin veren bir oyun değildir. Türkiye sunucusunda kullanabileceğiniz karakterler tamamen sınırlıdır. Yine de bu karakterleri kullanarak oyun içerisinde nickinizi farklı yapabilme şansınız vardır.

 • ÀÁÂÃÄÅÆÇÈÉÊËÌÍÎÏÐÑÒÓÔÕÖØÙÚÛÜÝÞßàáâãäåæçèéêëìíîïð 0123456789ABCDEFGĞHIİJKLMNOPQRSŞTUVWXYZabcçdefgğhıijklmnoöpqrsştuvwxyzªµºÀÁÂÃÄÅÆÇÈÉÊËÌÍÎÏÐÑÒÓÔÕÖØÙÚÛÜÝÞßàáâãäåæçèéêëìíîïðñòóôõöøùúûüýþÿıŁłŒœŠšŸŽžƒˆˇˉμfiflĄąĘęÓóĆ棳ŃńŚśŹźŻż

Kullanabileceğiniz karakterler bununla sınırlıdır. Dolayısıyla LoL şekilli nick yazmak istiyorsanız şöyle bir nick oluşturabilirsiniz: Téknòlojîo. Bu sadece bir örnektir. Harfleri kopyala yapıştır yaparak kendi isminizi oluşturabilirsiniz. Bunun dışında maalesef League of Legends için seçim yapabileceğiniz farklı yazı stilleri yoktur.

Agar.io Şekilli Nick Nasıl Yazılır?

Şekilli nick yazma konusunda özgürlük sahibi olduğunuz bir başka oyun Agar.io'dur. Agar.io şekilli nick yazmak istiyorsanız yine yazının başında yer alan şekilli nick yazma aracımızı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken nickinizi girmek ve aracın onu şekilli bir nicke dönüştürmesini beklemektir. Bunun dışında yapmanız gereken bir şey yoktur.

Diğer taraftan Agar.io oyununda tüm karakterlerin desteklenmediğini unutmamalısınız. Bunun için dikkatli olmalı ve özenle seçim yapmalısınız. Eğer kullanmak istediğiniz şekilli nick aracımızda çıkmıyorsa yorum yaparak bunu bize bildirebilirsiniz. Biz de aracımızı geliştirmeye en iyi şekilde devam etmeye çalışırız.

WhatsApp Şekilli Nick Nasıl Yazılır?

WhatsApp'ta şekilli yazı için yapmanız gereken bir araç kullanmak değil tamamen klavyedeki tuşları kullanmaktır. Bu konuda belirli sınırlamalar olsa bile yazı stilleri arasından kalın yazma, italik yazma, üzeri çizili yazma ve monospace karakterlel yazma gibi çeşitli seçenekleri seçebilirsiniz. Aşağıda bununla ilgili adımları takip edebilirsiniz.

 • Kalın yazı için yazdığınız yazıyı "*" ve "*" karakterlerinin arasına almalısınız.
 • İtalik yazı için yazdığınız yazıyı "_" ve "_" karakterlerinin arasına almalısınız.
 • Üzeri çizili yazı için yazdığınız yazıyı "~" ve "~" karakterlerinin arasına almalısınız.
 • Monsocape yazı için yazdığını yazıyı "```" ve "```" karakterlerinin arasına almalısınız.

Nick Nasıl Bulunur?

Nick veya nickname (takma adlar) genelde arkadaşlardan, aileden veya takım arkadaşlarından gelir. İnsanlar belirli farklı nedenlerden dolayı nick kullanırlar. Bir nick ne kadar iyi olursa olsun havalı bir nick bulabilmek zor olabilir. Bir nick oluştururken dikkatli olun çünkü ömür boyu onu kullanabilirsiniz.

Havalı Nick Bulmak

Havalı bir nick bulmak istiyorsanız takip edebileceğiniz birkaç püf noktası vardır. Bunlar genelde birçok insan tarafından göz ardı edilirler ama oldukça işe yararlar. Bu yöntemleri kullanarak havalı bir nick oluşturma aşamasına ilk adımı atabilirsiniz.

 • Adınızı kısaltmak: Ad kısaltma oldukça ünlü bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken adınızı bir şekilde kısaltmaktır. Örneğin, Timur adı başlangıçta düz bir isimdir. Ancak onu sadece "TMR" olarak yazarak bir nick oluşturmuş olursunuz.
 • Baş harfleri kullanmak: Adınızın ve soyadınızın ilk harfini veya adınızın ve ikinci adınızınız ilk harfini alın ve birleştirin. Bu şekilde bir nickname oluşturabilirsiniz. Örneğin, "T. D." şeklinde bir nick oluşturabilirsiniz.
 • Benzersiz bir fiziksel niteliği veya kişilik özelliğini kullanmak: Kendiniz veya bir arkadaşınız hakkında iyi bir özellik düşünebilirsiniz. Bunu bir takma ad için ilham kaynağı olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, "Aksak Timur" ismini bir nick olarak kullanabilirsiniz.
 • Soyadını kullanmak: Özellikle çok yaygın bir isme sahip olduğunuz zaman soyadınızı kullanabilirsiniz. Soyadınız yaygın ise farklı bir alternatif düşünebilirsiniz. Örneğin, "Demir" soyadını nick olarak kullanabilirsiniz.

Seçtiğiniz nick ne olursa olsun onun kolay telaffuz edilebilir, hatırlanabilir ve kısa olduğundan emin olabilirsiniz. Timur Demir ismiyle benim bulacağım nick T. D., Aksak Timur, TMR, DMR vb. şeklinde olabilecektir. Siz de kendi isminizi, kişilik özelliğinizi, fiziksel özelliğinizi kullanarak nick bulabilirsiniz.

Yaratıcı Nick Bulmak

Bir nick her zaman havalı olmak zorunda değildir. Biraz yaratıcı davranmaya çalışabilirsiniz. Bunun için takip edebileceğiniz bazı önemli adımlar vardır. Yaratıcı nick bulmak en az havalı nick bulmak kadar basittir. Sadece en doğru yöntemleri takip etmeniz gerekir.

 • Tarihi bir lakabı kullanmak: Tıpkı benim "Aksak" ismini kullanmam gibi tarihe referans veren bir isim kullanabilirsiniz. Bunun için imparatorlara, krallara ve önemli kişilere verilen lakapları kullanabilirsiniz. "Büyük İskender" gibi düşünerek "Büyük Timur" yazabilirsiniz.
 • İlgi alanına göre isim belirlemek: Bu biraz daha derinlemesine düşünmeyi gerektirir. Örneğin, benim en çok yaptığım işlerden birisi yazmak olduğu için ben "Yazar Timur" şeklinde bir nick belirleyebilirim. En çok yaptığım şey oyun oynamak olsaydı "Player Timur" yapabilirdim.
 • Kendi adınızdan nick belirlemek: Bu biraz eğlencelidir. Örneğin, Timur isminden bir nick oluşturmak istersem "imu", "tim", "timu", "mur" gibi kısaltmaları kullanabilirdim. Benzer yaklaşımı kullanarak kendiniz için bir nick belirleyebilirsiniz.

Bunlar birer örneklerdir. Elbette daha farklı yöntemler vardır. Ancak özgün olmak istiyorsanız adınız ve birkaç ufak püf noktası size yardımcı olacaktır. Böylece istediğiniz şekilde yaratıcı nick oluşturmayı başarabilirsiniz. Daha sonra onu şekilli nick olarak yazabilirsiniz.

Özel Nick Oluşturmak

Bu kısım biraz zordur ve zeka gerektiren bir iştir. Bu konuda başkalarından yardım alabilirsiniz. Çünkü nick oluşturmanın çok çeşitli yolları vardır. Aşağıda bunlardan bazılarını paylaşıyoruz. Özel bir nick oluşturmak istiyorsanız bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

 • Sevdiğiniz bir çizgi film karakterini kullanmak: Örneğin Jerry en sevdiğiniz çizgi film karakteriyse onun ismini kullanabilirsiniz. Onun ismiyle kendi isminizi kombinasyon yapabilirsiniz. Örneğin, "Jerry Timur" şeklinde bir nick oluşturabilirsiniz.
 • Sevdiğiniz rakamı kullanmak: Çok yaygın bir isminiz varsa farklılık olması için sevdiğiniz bir rakamı veya sayıyı kullanabilirsiniz. Örneğin, sen sevdiğiniz rakam 9 ise isminize bunu ekleyerek "Timur9, 9Timur, TMR9, DMR9" gibi çeşitli nick örnekleri oluşturabilirsiniz.
 • Sevdiğiniz bir kelimeyi kullanmak: Bir nick için illaki kendi adınızı kullanmanıza gerek yoktur. Mesela "Great" kelimesi en sevdiğiniz kelime ise onu "GreaTTT" şeklinde yazarak bir nick oluşturabilirsiniz. Yine rakamlardan faydalanarak "GreaTT9" yapabilirsiniz.
 • İsim ve kelime kombinasyonu kullanmak: Great kelimesi örneğinden gidecek olursak ismimle onu bir araya getirebilirim. Örneğin "greaTimur" şeklinde bir nick oluşturabilirim. İsminizle uyumlu bir kelime seçerek bunu siz de yapabilirsiniz.
 • Harf yerine rakam kullanmak: Harf yerine rakam kullanmak son derece popüler bir yöntemdir. Mesela Timur yazmak yerine "7imur" veya "T1mur" hatta "71mur" yazabilirim. Bunların hepsi birer örnektir. Bu şekilde çoğaltmalar yapabilirsiniz.
 • Yabancı dilleri kullanmak: Yabancı dilleri kullanmak nick bulma konusunda size yardımcı olabilecektir. Örneğin, "Great" kelimesi İngilizcedir. "Gros" ise Fransızca hali, "groß" ise Almanca, "Grande" ise İtalyanca halidir. "Great Timur" yazmak yerine "Gros Timur" yazabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak çok çeşitli nick örnekleri oluşturabilirsiniz. Havalı nick, yaratıcı nick, özgün nick oluşturma gibi yöntemleri kullanarak farklı adımlar atabilirsiniz. Ayrıca isterseniz şekilli nick yazma aracımızı kullanarak belirlediğiniz ismi şekilli bir şekilde yazıp onu daha özgün hale getirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap