Samsung Galaxy Watch 4 LTE Detayları Sızdırıldı

Samsung'un yeni akıllı saati olacak Galaxy Watch 4 LTE için önemli bir sızıntı yaşandı. Yapılan sızdırma ile mevcut akıllı saatte yer alacak pek çok özellik açığa çıktı.

Samsung akıllı saatleri ile en çok tercih edilen markalardan birisi ve şu anda piyasaya yeni süreceği Galaxy Watch 4 LTE için son hazırlıklarını yapıyor. Ancak yeni saatin tanıtımı öncesinde yaşanan bir sızıntı akıllı saat özelliklerinin şimdiden öğrenilmesini sağladı.

Galaxy Watch 4 LTE özellikleri neler olacak?

Galaxy Watch 4 LTE için paylaşılan raporda özellikle önceki versiyon ile pek çok ortak özelliğin kullanılacağı belirtildi. Ancak bu ortak özelliklere rağmen akıllı saatte pek çok yenilik ve güncelleme de mevcut. 

Android Authority'de yer alan rapora göre akıllı saat için artık kutu içeriğinde yeni bir şarj cihazı yer almayacak. Galaxy Watch 3 modelindeki şarj cihazları ile uyumlu olması beklenen yeni model, bu nedenle farklı bir pazarlama stratejisi ile satışa sunulacak.

Akıllı saat; NFC, Bluetooth, çift bantlı Wi-Fi, GNSS ve LTE desteği sunacak. Böylece telefon bağımlılığı daha da azalacak olan akıllı saat ile daha fazla işlem, kolay bir şekilde yapılabilecek. Dahili bir belleğe sahip olacak akıllı saatte, saatten ses çalma özelliği de aktif olarak kullanılabilecek. Özellikle başlangıçta kapasitesinin az olması beklese de ilerleyen dönemlerde akıllı saatler için daha büyük depolama alanlarının kullanılması bekleniyor. Akıllı saatte Bluetooth desteğinin olması ise kablosuz kulaklık gibi teknolojilerin kullanılmasına imkan tanıyacak. 

Telefon taşıma zorunluluğu kalmayacak

Mevcut saat ile birlikte sunulan yenilikler kullanıcılarının özellikle spor gibi etkinliklerde yanında telefon taşıma zorunluluğu ortadan kaldıracak. Kişiler akıllı saat ile görüşme yapma, iletişim kurma ve müzik dinleme gibi pek çok farklı işlemi kolay bir şekilde yapacağından dolayı yenilenen akıllı saat sayesinde Samsung çok daha cazip bir deneyim sunacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap