Samsung Galaxy A21 Akıllı Telefon Uçakta Alev Aldı

Samsung Galaxy A21 kullanan bir telefonun alev alması, uçağın tahliye edilmesine neden oldu.

Olay geçtiğimiz Pazartesi gecesi, Alasya Airlines’a ait bir uçakta meydana geldi. Resmi açıklamalara göre Samsung Galaxy A21 model cep telefonuna sahip bir yolcunun telefonunda henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenden dolayı patlama meydana geldi.

Uçuş sırasında yaşanan patlama sonrasında uçak personelleri tarafından duruma müdahale edildi ve patlama büyük bir yangına sebebiyet vermeden söndürüldü. Ancak özellikle uçaktaki duman tahliye alanlarının açılmaması, uçağın içerisinde yoğun bir dumanın olmasına neden oldu. Yaşanan olay sonrasında acil iniş izniyle Seattle-Tacoma havaalanına inen uçak tahliye edildi. 128 yolcu ve 6 mürettebat farklı araca nakledildi. Olayda herhangi bir yaralanmanın ya da tehlikenin yaşanmamış olması ise sevindirici bir gelişme olarak kaydedildi.

Patlama neden yaşandı?

Yaşanan olay sonrasında özellikle patlamanın neden yaşandığına dair çeşitli araştırmalar yapılmaya başlandı. Özellikle Note 7 serisinde yaşanan patlamalar nedeniyle tüm telefon serisini piyasadan toplamak zorunda kalan Samsung’un A21 modeli için bugüne kadar raporlanmış bir patlama durumu bulunmuyor. Bu bakımdan bataryada meydana gelebilecek çeşitli sıkıntılar ya da ısınmaya bağlı olarak patlamanın yaşanabileceği düşürülüyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap