Birçok Android Kullanıcısı, Sahte Kripto Madenciliği Uygulamalarının Tuzağına Düştü

Siber güvenlik araştırmacıları, yüzlerce Android uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilen büyük bir kripto madenciliği dolandırıcılığı keşfetti.

Lookout Threat Lab tarafından ele alınan bu dolandırıcılık olayında, 86.000'den fazla insanı kandırarak Cloud cryptomining yaptıkları düşünülüyor Araştırmacılar, Google Play mağazasında listelenen bazı uygulamaların, aslında kötü niyetli bir şey yapmadıkları için işaretlenmediğini söylüyorlar.

Lookout'ta mobil uygulama güvenlik araştırmacısı Ioannis Gasparis, “Onlar sadece kripto para çılgınlığına kapılmış kullanıcıları çekmek ve var olmayan hizmetler için para toplamak için kurulmuş tuzaklardır. Çevrimiçi mal veya hizmet satın almak her zaman belirli bir güven derecesi gerektirir, bu dolandırıcılıklar ortadaki kripto para akışının bir rastlantı olmadığını kanıtlıyor" dedi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap