Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Safari 15 Kullanıcıları Yeni Sekme Tasarımını Beğenmedi

Safari için yeni güncellemeler yapıldı ancak Apple son dönemlerde kullanıcıları memnun etmeyi pek başaramıyor.

İşletim sistemlerinin 15. versiyonu ile birlikte bir dizi yeniliği tarayıcısına eklemek isteyen Apple, kullanıcılarının tepkisiyle de karşı karşıya kalmış durumda. Özellikle yeni sekme tasarımı kullanıcılar tarafından beğenilmezken pek çok sosyal ağda ve dijital platformda yeni tasarıma yönelik ağır eleştiriler yapıldı.

Kullanıcıları yeni tasarımıyla da memnun edemeyen ve bu konuda farklı çalışmalar yapmak durumunda kalan Apple'ın özellikle yeni sistemi ile kullanıcıların kafalarında karışıklık yarattığı vurgulandı. Hangi sekmenin açık olduğunu net olarak bilemeyen ve bu konuda herhangi bir ayrım olmadığından dolayı da sorun yaşayan kullanıcılar, Apple'ı bu konuda farklı bir çözüm sunmaya davet etti.

Yeni tasarım nasıl?

Safari’nin yeni sekme tasarımıyla, kullanıcılar daha belirgin olmayan sekmeleri kullanmak zorunda kalıyor. Bu nedenle de hangi sekmenin açık olduğu kullanıcılar tarafından net olarak anlaşılmıyor. Reddit’te geniş yer bulan mevcut gelişme, çoğu kullanıcı tarafından mantıksız olarak değerlendirildi. Safari 15’deki sekmeler daha yuvarlak ve daha belirgin bir görünüme sahip olsa da sekmelerde yaratılan ortak tasarım ve ana sekmenin bir fark içermemesi, kullanıcılar için şu anda en büyük handikaplardan birisi.

Safari

Eleştiriye karşılık olarak Apple cephesinden henüz bir açıklama gelmedi. Ancak kullanıcıların mevcut şikayetlerinin dikkate alınması ve yeni bir güncelleme ile ana sekmenin çok daha belirgin bir hale getirilmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap