Pandemi Chromebook Satışlarını Arttırdı!

Chromeboook satışlarıyla ilgili yayınlanan son rapor, yeni modellere ilginin arttığını gösterdi. Bu satışlarda pandemi etkisinin yüksek olduğu belirtiliyor.

2021 yılının ilk çeyreği itibariyle dünya genelinde satılan Chromebook cihazları ile ilgili kapsamlı bilgiler paylaşıldı. IDC tarafından yapılan piyasa araştırmasında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 351, önceki yıla göre ise 275 oranında satışların arttığı belirtildi. Satışlarda marka sıralamaları da yapıldı. İlk sırada ise HP yer aldı. HP’yi takip eden markalar ise sırasıyla Lenovo, Acer ve Samsung oldu.

HP satışlarını arttırmayı başardı!

Sektörde satışlarını en çok artıran marka HP oldu ve marka sektöre adeta damga vurdu. Şirketin yıldan yıla büyüme oranı yüzde 633 gibi devasa bir rakama ulaşırken, ikinci sıradaki ile Lenovo'nun yıldan yıla büyüme oranı yüzde 356 olarak açıklandı. Tüm bu rakamlar sektörel olarak tüm markaların ciddi bir büyüme içerisine girdiğini gösterdi. Yakalanan rakamlar aynı zamanda sadece Amerika'da satın alınan her yeni 5 bilgisayardan bir tanesinin Chromebook olduğunu gösterdi. 

2021 yılının ilk çeyreği itibariyle sektördeki durum şöyle;

(Görsel Kaynağı: androidcentral)

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap