Oppo Enco Air Tanıtıldı

Yaklaşık 10 dakikalık şarj ile 8 saate kadar kullanım imkanı sunan Oppo Enco Air kablosuz kulaklık, resmen tanıtıldı. Kablosuz kulaklık rakiplerine karşı önemli üstünlüklere sahip.

Son dönemlerin popüler teknoloji ürünlerinden birisi olan kablosuz kulaklıklar için yeni bir ürün daha tanıtıldı. Oppo tarafından tanıtımı yapılan yeni model Oppo Enco Air olarak adlandırılırken TWS sektörünün yeni ürünü de Oppo’dan gelmiş oldu.

Oppo Enco Air özellikleri neler?

Kablosuz kulaklıklar için Enco serisini güçlendirmeye devam eden Oppo, seriye ekonomik bir model ekledi. Enco X, Enco W51 ve Enco W31 gibi serinin ön plana çıkan modellerinin yanına alternatif olarak sunulan Oppo Enco Air, Oppo K9 lansmanında tanıtıldı ve Çin'de resmen piyasaya sürüldü.

Bluetooth 5.2 versiyonunun kullanıldığı kulaklıklarda gecikme süresi 47 ms olarak açıklandı. Hızlı şarj özelliği bulunan cihazda, 24 saate kadar pil ömrünün olması ise kullanımı kolaylaştıracak özellikler arasında. Her biri sadece 3,75 gram ağırlığında olan kablosuz kulaklıklar, yarı kulak içi tasarımında. Kulak içerisine uygun ve rahat bir şekilde yerleştirilecek tasarımı bulunan kulaklıklar, kullanımda benzer rakiplerine göre daha üstün özelliklerde ve rahatsızlık yaratmıyor.

Oppo’dan etkileyici gecikme süresi

Gecikme süresi ile oldukça iyi bir başarının yakalandığı yeni kulaklık modelli oyunculara da hitap ediyor. 12 mm dinamik bir sürücüye sahip olan kablosuz kulaklıklar, uyum sorunu olmaksızın bluetooth özelliği olan cihazlarda kullanılabiliyor.

Kutusunda 5 şarj döngüsü elde edilebilen kablosuz kulaklıklar, her bir şarj döngüsünde 4 saate kadar kullanılabiliyor. Çift yönlü hızlı şarj desteği sayesinde eş zamanlı olarak hem kulaklıklar hem de kulaklık kutularının şarj edilmesi mümkün. Beyaz, siyah, yeşil ve mavi olmak üzere dört renk seçeneğiyle sunulan cihaz için fiyat ise 249 Yuan.  Türkiye'de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 650 TL.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap