Facebook Yeni Portal Go ve Portal+ Modellerini Tanıttı

Facebook'ta dün yapılan tanıtım ile birlikte şirketin yeni modelleri tanıtıldı. Facebook taşınabilir cihaz olarak tanıttığı yeni modelinde görüntülü arama konusunda piyasaya yeni bir seçenek sunuyor.

Portal olarak adlandırılan yeni cihazlarda özel bir yazılımı kullanan Facebook, yaptığı yeni tanıtım ile birlikte uygulamalardaki ve cihazlardaki yeni özellikleri duyurdu. Dün resmi olarak Facebook üzerinden gerçekleştirilen tanıtımlarda, şirketin görüntülü görüşmeleri daha da desteklediği ve yeni özellikler ile performans ve verimliliği arttırdığı görüldü.

Yeni taşınabilir cihazlar ile yer ve mekan sınırı olmaksızın kullanıcıların görüşme yapmasını sağlayan Facebook, bugüne kadarki en iyi entegre ve verimli bir cihazı da geliştirmiş durumda.

Portal GO özellikleri neler?

Taşınabilir cihaz fikrinden yola çıkan Facebook bu nedenle de uzun ömürlü pil teknolojisi ile kullanıcıların şarj ihtiyacı olmadan görüşme yapmasını amaçlıyor.

Portal Go için yapılan tanıtıma göre cihazda 12 megapiksel ultra geniş özelliğine sahip ön kamera bulunuyor. Gelişmiş açısı ile dar alanlarda dahi kullanıcıların geniş bir açıya sahip olmasını sağlayan yeni cihaz sayesinde kullanıcılar sınırsız bir şekilde görüntülü arama yapabilecek. Görüntülü görüşmelerin yapılmadığı durumlarda kullanıcılara bulunduğu ortamlarda müzik dinleyebilmesi adına gelişmiş bir taşınabilir hoparlör olarak da tasarlanan portal, böylece çok amaçlı bir kullanım sunacak.

Facebook tarafından böyle bir cihazın geliştirilmesindeki diğer bir amaç ise evden çalışma sistemlerine olan ilginin artması. Bu sayede kullanıcıların evden çalışırken dahi çevresi ile iletişimde olması, iş görüşmelerini daha bir pratik şekilde yapması Facebook'un ana hedeflerinden bir tanesi. Dokunmatik bir desteğe sahip olan cihazlarda, Microsoft Teams gibi popüler uygulamalara da yer verilmiş durumda. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap