NFT Piyasası İşlemleri 356 Milyon Doları Aştı

NFT piyasası işlemleri için yapılan son araştırmada, sektörün son ayda 350 milyon dolarlık bir işlem hacmine ulaştığı belirtildi. 

Dune Analytics tarafından NFT sektörüne yönelik yapılan son araştırma, sektördeki işlem hacminin ne kadar yüksek olduğunu gözler önüne serdi. Araştırmada dünya genelindeki en popüler 7 NFT pazarı incelendi. Pensea, Foundation, Knownorigin, Makersplace, Opensea, Superrare, Rarible ve Asyncart üzerinden yapılan araştırmalara göre mevcut pazarda transfer edilen dolar miktarı 356 milyon dolar oldu. Sadece 1 aylık süreç içerisinde yakalanan bu yüksek miktar, pazarın ciddi bir gelişme içerisinde olduğunu gösterdi. Araştırmaya göre mevcut pazarın lideri Opensea. NFT başına ortalama dolar fiyatı baz alındığında Opensea ve Superrare, en yüksek değerlere ulaşan 2 pazar.

Raporda aylık toplam gelir kadar kullanıcı sayılarının artıyor olması da dikkat çeken bir diğer detay oldu. Şu anda sadece Opensea’de 200 bin kullanıcı bulunuyor. Üstelik en az bir işlem yapmış kayıtlı kullanıcı sayısı 196 bin 906. Bu bakımdan kullanıcıların aktif olması ve işlem yapması, sektörün daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor. 

NFT satışları tavan yaptı!

Son 3 aylık süreç içerisinde yakından takip edilen NTF istatistikleri, zirveye ulaşılan bir ayın geride bırakıldığını gösteriyor. 55.815 aktif cüzdan üzerinden yapılan işlemlerde, Opensea tüm zamanların en iyi hacmi 1,35 milyar doları yakaladı. 2. sıradaki Axie Infinity ise tüm zamanların hacminde 1.086 milyar dolara yükseldi. Tüm zamanlardaki işlem hacmine göre sıralama ve rakamlar ise şöyle;

Dappradar.com'a göre en iyi 11 NFT projesi için tüm zamanların hacim istatistikleri.

NFT alanında lider şirketlerin son 7 günlük satışları ve satışlardan elde ettiği gelirler / Toplam gelirleri

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap