Microsoft Windows 11 İçin PC Health Check'i Güncelledi

Windows 11’e geçiş yapmak isteyenler için yardımcı bir araç olarak geliştirilen PC Health Check’e yeni güncelleme geldi.

Microsoft, Windows 11’e uyumluluk konusunda işleri daha da kolaylaştırmak adına PC Health Check adıyla yeni bir araç aktardı. Kullanıcıların sisteminin Windows 11’i destekleyip desteklemediğini öğrenmek adına kullanabileceği PC Health Check yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılara tam anlamıyla destek sağlayacak. Aracın kurulu olduğu bilgisayarlarda güncelleme yapılarak kullanılabilecek yeni özellikler, sistem için daha kapsamlı bir tarayama yaparak kullanıcıların daha fazla bilgi almasını sağlayacak.

PC Health Check yeni özelliği neler sunuyor?

“Windows 11 PC Health Check uygulamasında az önce güncellemeler yaptık. Artık karşılanmayan gereksinimler hakkında daha ayrıntılı bilgi sunacağız” diyerek yeni güncellemeyi duyuran Microsoft, PC Health Check kullanımında meydana gelen kafa karışıklığını da ortadan kaldıracak. Zira önceki versiyonda sadece Windows 11’in desteklenip desteklenmediği belirtiliyordu.

Ancak kullanıcılar sistemini uyumlu hale getirmek adına hangi donanımı ya da özelliği geliştirmesi gerektiği bilinmiyordu. Şimdi ise PC Health Check uyumsuzluk konusunda şimdi ayrıntılı olarak bilgi aktarılacak. Kullanıcılar depolama, güvenli önyükleme uyumluluğu veya işlemci için artık uygulamadan bilgi alabilecek.  Bu sayede Windows 11 işletim sistemini kullanmak isteyen kullanıcılar, yeni araç ile yapacakları analizler ile eksik yönlerini öğrenerek Windows 11 için özel olarak cihazlar yapılandırılabilecek. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap