Microsoft'tan Yeni İnternet Explorer Hamlesi

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Chromium tabanlı Edge'i yayınladıktan sonra Internet Explorer tarayıcısını kaldırma kararı almış durumda. Şirket, bir süre önce yaptığı açıklamada Internet Explorer'ın sonunu getirecek tarihi duyurmuştu.

Şimdi ise şirket söz konusu adımı hızlandırmak için yeni bir hamle yapmış durumda. Microsoft, Chromium tabanlı Edge'in 84 kodlu sürümüyle birlikte bazı internet sitelerinin Internet Explorer ile açılmasını engellemeye başladı.

Önümüzdeki ay yayınlanması beklenen 87 kodlu sürümle birlikte Internet Explorer kullanan tüm kullanıcılar artık yeni Microsoft Edge uyarısıyla karşılaşacaklar. Yaklaşık olarak 1.156 adet internet sitesine giriş yapılmaya çalışıldığında siteler açılmayacak ve Microsoft Edge'e bir yönlendirme olacak.

Bu hamlenin kaç kullanıcıyı ne kadar etkileyeceği bilinmiyor. Ancak zaman içerisinde Microsoft Edge'e geçişlerin artabileceğini söylemek mümkün. Diğer taraftan bu hamlelerle Microsoft'un Chromium tabanlı Edge'den memnun olduğunu anlayabiliriz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap