Microsoft Excel’e Hayat Kurtaracak Yeni Bir Özellik Geliyor

Microsoft, Excel’de en çok yaşanan hataları giderebilmek adına tüm hücrelerin geçmiş işlemlerini gösterecek özelliği getirmeye hazırlanıyor.

Elektronik tablo programı olarak milyonlarca kullanıcıya sahip olan Microsoft Excel, kullanıcılara büyük bir kolaylık sunacak yeni özelliği ile şimdiden dikkat çekmeyi başardı. Kullanıcıların hatalarını düzeltmek, hatalar nedeniyle karışık hale gelen tabloları en son çalışan sürümlerine döndürebilmek adına “Değişikliği Göster” desteği geliyor.

Microsoft Excel’in yeni özelliği neler sunacak?

Konuyla ilgili Microsoft tarafından yapılan açıklamada, Excel için daha gelişmiş özellikler sunulacağı belirtildi. Her bir hücre için hücre günlüğünün tutulacağı uygulama, böylece hücrelerde yapılan en küçük değişikliklerin dahi takip edilebilmesini sağlayacak. Her bir hücre için değişiklik detaylarına ulaşabilecek olan kullanıcılar, böylece verileri ya da formülleri görüntüleyebilecek. Hatalı olan hücrelerdeki sorunlar da değişiklikler görüntülenerek çözümlenebilecek.  Özellikle birden fazla kişinin ortak çalıştığı bir excel dosyasında, mevcut özellik çoğu zaman hayat kurtarıcı olabilecek. Bir virgül, yanlışlıkla basın bir harf nedeniyle yaşanabilecek sorunlar, hücre geçmişleriyle birlikte artık kolayca eski haline döndürülebilecek. Pek çok meslek için önemli bir iş programı olan Excel’de böylesine bir yenilik, milyonlarca kullanıcıyı şimdiden memnun etmeyi başardı.

Microsoft yaptığı duyuruda, mevcut özellikle ilgili herhangi bir tarih paylaşımında bulunmadı. Ancak kısa süre içerisinde güncelleme ile mevcut programa yeni özelliğin eklenmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap