MacBook Pro Ön Siparişleri Aralık Ayına Sarkabilir!

Apple tarafından tanıtılan MacBook Pro beklentileri karşılamadığı gibi yoğun bir ilgi ile karşılaştı. İlgi nedeniyle siparişlerin Aralık ayına sarkabileceği konuşulmaya başlandı.

Apple geçtiğimiz hafta itibari ile tanıttığı MacBook Pro modellerinde, yeni işlemcileri ve teknolojileri ile Apple kullanıcılarının beklentilerini karşılamayı başardı. Yeni modeller için gösterilen ilgi, ön sipariş döneminde büyük bir izdiham yaşanmasına neden oldu. Yapılan son açıklamalara göre yüksek ilgi ve düşük üretim nedeniyle ön sipariş döneminde sipariş veren kullanıcılar cihazlarına hemen kavuşamayacak. Gelen bilgilere göre MacBook Pro ön sipariş verenler Kasım ayı yerine Aralık ayında yeni modelleri kullanmaya başlayabilecek.

Apple talebi karşılamakta zorlanıyor!

Beklentilerin üzerinde gerçekleşen ön sipariş talepleri nedeniyle Apple talebi karşılamada zorlanıyor. Üstelik mevcut cihazlar için sürecin sadece ön siparişte olması, satışa geçirdikten sonra da sıkıntıların artacağını gösteriyor.

18 Ekim'de ön sipariş veren kullanıcılar için 16 Kasım ve 23 Kasım olarak belirtilen teslimat tarihlerinde güncellemeye gidildi. Güncelleme sonrasında ise cihazların 23 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında gönderebileceği vurgulandı. Ancak son bilgilerde Apple'ın yeni bir güncelleme daha yapacağı ve üretime Aralık ayı içerisinde teslim edecek şekilde planlayacağı öne sürüldü.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap