M1 Yonga Setine Sahip MacBook Air'in Özellikleri ve Fiyatı

Yeni MacBook Air, M1 yonga seti ile birlikte iddiaya göre muadilleri arasında en hızlı performansa sahip cihaz olacak. Ayrıca M1 yonga seti en performanslı işlemci olarak tanıtılıyor.

13.3’’ ekran boyutuna sahip olan MacBook Air, Wi-Fi 6 desteği, 2 TB SSD ve 16 GB RAM desteği sunuyor. Ayrıca  güçlü yapısı ile video oynatma süresini 18 saate kadar çıkarabiliyor ve SSD performansını iki katına çıkarabiliyor.

M1 yonga setinin kullanıldığı ve artık fansız bir yapıya sahip olacak olan yeni MacBook Air kendi sınıfındaki bilgisayarlara ve bir önceki MacBook Air modellerine üstünlük sağlıyor. M1 yonga setinde bulunan özelleştirilmiş 4+4 adet ARM mimarisine sahip çekirdeği ve 8 adet grafik çekirdeği ile 3.5 kat işlemci performansı, 5 kat grafik performansı sunuyor.

Yeni MacBook Air Fiyatı Ne Kadar?

En uygun fiyatlı MacBook Air modeli  7 kümeli grafik birimine sahip yapısı ile 10.999 TL, 8 kümeli grafik birimine sahip olan MacBook Air Modeli 13.699 TL’den satışa sunuluyor. En yüksek MacBook Air modelinin fiyatı ise 22.499 TL.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap