Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Koronavirüs Aşısı İçin Nasıl Randevu Alınır?

Koronavirüs pandemisi ile mücadelede ülkemizde uygulanması beklenen CoronaVac aşısı Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanmaya başlanacak. Acil Kullanım Onayı verilen aşı için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alınması gerekiyor.

Dün itibarı ile Çin merkezli Sinovac şirketinin ürettiği aşılar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya ve Bilim Kurulu üyelerine dün akşam uygulandı. Yapılan testlerin ardından Acil Kullanım Onayı verilen aşı için MHRS üzerinden aşı randevuları da açıldı.

MHRS üzerinden Koronavirüs aşısı randevusu açıldı ancak siteye giriş yapıldığında ziyaretçileri ''Saygıdeğer Vatandaşımız, Covid-19 Aşılama Programına ilk olarak Sağlık Çalışanlarımızdan başlanacaktır. Diğer öncelikli gruplar için aşılama programı, Ulusal Basın ve Medya organları ile kamuoyuna duyurulacak ve bu duyurudan sonra randevu verilecektir.'' uyarısı karşılıyor. Sağlık çalışanlarının öncelikli olarak aşı programına alınmasının ardından 65 yaş üstü olan vatandaşlar ve kronik hastalığa sahip olan vatandaşlar aşı programına dahil olacak.

Koronavirüs Aşısı İçin Randevu Alma

  • MHRS web sitesine girin. (MHRS web sitesine buradaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.)
  • Web sitesinin sağ üst kısımında bulunan "Randevu Al" butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada üyelik bilgileriniz ile ya da kırmızı renkteki e-Devlet bilgileriniz ile giriş yapabileceğinz butona tıklayarak MHRS'ye giriş yapın.
  • Sayfanın sağ üst kısmında bulunan ''Aşı Randevusu Al'' butonuna tıklayın ve gerekli bilgileri doldurun.

Koronavirüs aşı randevusu almak oldukça kolay ancak ilk aşı programında yer alan sağlık çalışanı değilseniz aşı randevusunu henüz alamazsınız.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap