Karbon Fiber Gövdeli VAIO Z Tanıtıldı

Japonya merkezli VAIO firması, VAIO Z adında dizüstü bilgisayarını tanıttı. Bilgisayar, dünyanın ilk karbon fiber gövdeli bilgisayarı konumunda yer alıyor.

Üç boyutlu kaplanan gövdesi ile oldukça şık görünen ve hafif olan bilgisayar, aynı zamanda güçlü donanımlara da sahip. Ancak, bu saydığımız olumlu özelliklerin etkisi bilgisayarın fiyatına yansımış durumda.

VAIO Z, 14 inç büyüklüğüne sahip ekran ile karşımıza çıkıyor. Ekran, Ultra HD çözünürlük sunuyor. Ayrıca ekranda 2 MP çözünürlük sunan HD bir kamera bulunuyor.

Intel Core i7-11375H işlemcisi etrafında şekillenen VAIO Z, 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanı sunuyor. Bilgisayarın RAM kapasitesi 32 GB'a kadar, depolama alanı ise 2 TB'a kadar artırılabiliyor.

Bilgisayarın bağlantı noktalarında ise bir adet HDMI, bir adet USB Type-C, bir adet mikrofon ve kulaklık girişi, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 bulunuyor. Ayrıca bilgisayarın pil ömrü 10 saate kadar çıkabiliyor.

VAIO Z Özellikleri

  • Ekran: 14 inç, Ultra HD, 4K
  • İşlemci: Intel Core i7-11375H
  • RAM: 16 GB / 32 GB
  • Depolama: 512 GB / 1 TB / 2 TB
  • Pil Ömrü: 10 saate kadar

VAIO Z Fiyatı Ne Kadar?

Bilgisayarın en düşük özellikleri olan 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip versiyonu 3.579 dolara, 32 GB RAM ve 2 TB depolama alanına sahip versiyonu ise 4.179 dolara satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap