Jeff Bezos Uzaya Turistik Gezi Yapacak

Jeff Bezos tarafından kurulan uzay şirketi 20 Temmuz tarihinde uzaya ilk turistik gezi düzenleyecek. Geziye Bezos kardeşler de katılacak.

Son yıllarda uzaya yolculuk konusunda önemli adımlar atılırken, 20 Temmuz tarihinde dünyada önemli gelişmelerden biri yaşanacak ve uzaya turistik gezi düzenlenecek. Konu ile ilgili detayları Amazon CEO'su Jeff Bezos Instagram hesabından yayınladığı bir video ile duyurdu.

Blue Origin İle Uzaya Gidiyor

Jeff Bezos yaptığı paylaşımda kendisinin ve kardeşinin içinde bulunduğu bir uzay roketini 20 Temmuz tarihi itibari ile uzaya fırlatılacağını ve ilk mürettebatlı uçuş için 20 Temmuz tarihinde dünyada bir İlkin yaşanacağını söyledi.

Uzaya gitmenin kendisi için yıl çocukluk hayali olduğunu da aktaran ünlü CEO, bu yolculukta kardeşinin de kendisine eşlik etmesinin çok daha anlamlı olacağını söyledi. "Bu uçağa binmek istiyorum çünkü hayatım boyunca yapmak istediğim şey bu. Bu bir macera. Bu benim için büyük bir mesele." diyerek yapacağı ziyaretten duyduğu heyecanı dile getiren ünlü CEO, Blue Origin'in yeniden kullanılabilir roketi New Shepard ile uzaya gidecek. Özel olarak hazırlanan roket, 6 yolcu kapasitesine sahip ve büyük pencereleri olan kapsül şeklinde tasarlandı. Dünyadan uzaya fırlatılacak olan kapsül, deniz seviyesinden 100 kilometrelik mesafeye ulaşınca kapsül güçlendiriciden ayrılacak. 

Uçuş için özel bir açık arttırma da düzenleyen şirket, tek bir koltuk için online bir ihale başlattı. 12 Haziran tarihi itibari ile sona erecek bir ihalede açık artırmayı kazanan kişi de Bezos kardeşler ile birlikte uzay yolculuğu yapma fırsatı elde edecek. Bugüne kadar yapılan en yüksek teklif ise 2 milyon 800 bin dolar

Konuyla ilgili Instagram’da Jeff Bezos tarafından paylaşılan gönderi ise şu şekilde;

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap