Vestel'den 20 Yıllık Markaya Yeni İsim: Lentatek

Vestel, Vestel Savunma ismiyle faaliyet gösterdiği işletmesinin ismini küresel ortamda rekabet gücünü arttırabilmek için yeni bir isim ile yeniledi.

Bilindiği üzere yaklaşık 20 yıldır savunma sanayi ve havacılık alanında ciddi yatırımlar yapan Vestel, 2003 yılında kurmuş olduğu Vestel Savunma firmasının ismini Lentatek olarak değiştirdi.

Vestel'in bu değişiminin altında küresel anlamda çok daha ciddi faaliyet alanlarında boy göstermek istemesi ve bu sebeple batarya teknolojilerinden havacılığa, güvenlikten uzay teknolojilerine kadar ciddi yatırımlarda bulunmak istemesi yatıyor. Bu faaliyet alanlarının bazıları ise şu şekilde:

  • İnsansız / Otonom sistemler
  • Hidrojen ve Yakıt Pili teknolojileri
  • Kritik tesis ve Sınır Güvenliği teknolojileri
  • Uzay teknolojileri
  • Dijital Sağlık teknolojileri
  • Teknoloji Mükemmeliyet Merkezi

Vestel, isim değişikliği ile ilgili sosyal medya hesaplarından ise şu mesajları paylaştı:

Gözümüzü gelecekten hiç ayırmıyoruz… Çünkü biliyoruz ki gelecek büyük değişimlerin habercisi…

Motivasyonumuz tam, heyecanımız yüksek! İleri teknoloji gerektiren her alanda VESTEL Savunma artık #LENTATEK!

Geleceği dünya standartlarının ötesinde tasarlıyor, kendi öz kaynaklarımız ve yetişmiş insan kaynağımızla yolumuza #LENTATEK olarak devam ediyoruz.

Vestel Savunma, kurulduğu tarihten tam 2 yıl sonra 2005 yılında Savunma Sanayii Müşteşarlığı'nın başlattığı İHA projesi ile birlikte İnsansız Hava Aracı Sistemleri'ne yatırım yaparak sektöre resmen giriş yapmıştı.

Vestel'deki bu isim değişikliğini siz nasıl buluyorsunuz?

 

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz 2008 yılından beri blog yazan yazar, Teknolojio'da da kurucu pozisyonunda yer almaktadır. Elektrik-elektronik mezunu olmakla birlikte, yazılım geliştirme uzmanı olarak iş hayatına devam etmektedir. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap