iPhone'da Fotoğrafları Yedekleyebileceğiniz 6 Uygulama

Bir iPhone'a sahip olduğunu sürece bir sürü fotoğraf çekip kaydedebilirsiniz. Belki bir iPhone sahibi olmanızın tek amacı budur. Nihayetinde telefonunuzun başına bir iş geldiğinde yani arızalandığında veya eskidiğinde yeni bir telefona geçiş yapmak istersiniz.

Bu nedenle, değerli fotoğraflarınızın ve komik resimlerinizin yalnızca telefonunuzdan başka bir yerde kaydedildiğinden emin olmanız önemlidir. iPhone fotoğraflarınızı birçok farklı hizmete yedeklemeyi başararak onları daha sonradan erişilebilir hale getirebilirsiniz.

1. Google Fotoğraflar

Muhtemelen herhangi bir hizmet için bir Google hesabınız olacaktır. Ancak henüz yapmasanız bile Google Fotoğraflar herhangi bir platformda bulabileceğiniz en iyi fotoğraf yedekleme hizmetlerinden biridir. Bunun için onu değerlendirmeniz gerekir.

Ücretsiz olarak 15 GB bulut depolama alanı sağlanır. Ancak tam çözünürlüklü fotoğrafları yedeklemekle ilgilenmeyenler için daha büyük avantajlar vardır. Google Fotoğraflar, fotoğraflarınızı daha düşük bir çözünürlükle kaydeden bir seçenek sunar.

2. Amazon Photos

Tıpkı iCloud gibi Amazon da resimlerini ve videolarını yedeklemek isteyenler için 5 GB ücretsiz depolama alanı sunmaktadır. Ancak bir Amazon Prime abonesi olmanız durumunda çözünürlük veya kalite sınırlaması olmaksızın sınırsız fotoğraf depolama alanı elde edersiniz.

Amazon Photos daha önce duymadığınız bir uygulama olabilir. Ancak veri depolama konusunda Amazon'a güvenebilirsiniz. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı yedeklemek için harika bir uygulamadır. En azından diğer pek çok uygulamayla yarışabilecek özelliklere sahiptir.

3. Dropbox

Dropbox fotoğrafları veya dosyaları yedekleme imkanı sunan kullanışlı bir bulut depolama seçeneğidir. Rakiplerinden çok daha düşük olan ücretsiz plana sahiptir. Çünkü ücretsiz planda sadece 2 GB'lık bir alan sunduğunu unutmamak gerekmektedir.

Bununla birlikte Dropbox'ın sunduğu güvenilir hizmete bağlı kalmak isteyebilirsiniz. Bu amaç için düşünülmesi gereken harika bir seçenektir. Dropbox ile iPhone fotoğraflarınızı otomatik olarak veya elle yedekleme fırsatınız vardır.

4. Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive, Microsoft tarafından sunulan bir bulut depolama hizmetidir. Bir iPhone ve aynı zamanda bir Windows PC kullanıyorsanız, OneDrive fotoğraflarınızı yedeklemek için doğal bir seçim olacaktır. Yedeklemeyi otomatik veya manuel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bu uygulama özellikle Windows bilgisayar ile senkronizasyon gerçekleştirildiğinde fazlasıyla işlevsel olmaktadır. Tek yapmanız gereken uygulamayı çalıştırmak ve senkronizasyonu etkin hale getirmektir. Böylece fotoğraflarınızın yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.

5. Google Drive

Fotoğraflarınızın ve videolarınızın otomatik olarak yedeklenmesi için en iyi seçenek kesinlikle Google Fotoğraflar uygulamasını kullanmaktır. Ancak Google Fotoğraflar uygulaması fotoğrafları ve diğer medya öğelerini tek tek kaydetmeyi kolaylaştıran yapıda değildir.

İşte bu noktada Google Drive devreye girmektedir. Google Fotoğraflar tarafından sunulan ya hep ya hiç mantığı size uygun değilse Google Drive kullanabilirsiniz. Böylece belirli fotoğrafları kaydetme şansı elde etmeyi başarabilirsiniz.

6. Flickr

Flickr bundan önceki yıllarda tartışmasız bir biçimde fotoğraflarınızı bulutta yedeklemek için eni iyi hizmetlerden biriydi. Bir zamanlar sunduğu cömert ve ücretsiz depolama alanının yerinde artık yeller esmektedir. Ancak yine de ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz bir hesapla 1.000 fotoğraf depolama şansınız vardır. Fotoğraf koleksiyonunuz çok genişse ama aynı zamanda kota sınırını aşacağınızı düşünüyorsanız en iyi fotoğraflarınızı Flickr hesabınıza kaydetmeyi düşünebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap