Instagram’dan Yakın Arkadaşlar Hamlesi

Instagram yakın arkadaşlar özelliğinde yeni bir değişiklik yapıyor. Mevcut özelliğin kaldırılması ile birlikte farklı bir özellik kullanıma sunulacak.

2018 yılında yakın arkadaşlar özelliği ile gizli bir şekilde paylaşım yapılmasına imkan tanıyan Instagram, aradan geçen 3 yılın ardından mevcut özelliği ile ilgili yeni bir karar aldı. Değişim ile birlikte uygulamada yeni bir dönem başlayacak.

Instagram Yakın Arkadaşlar özelliği ne işe yarıyordu?

Yeni özellik sayesinde paylaşılan içeriklerin kimler tarafından görüntülenebileceğine dair daha kapsamlı bir şekilde seçim yapma imkanı bulan kullanıcılar mevcut özelliklerden oldukça memnun kaldı. Kullanıcıların yakın arkadaş listesi oluşturarak sadece bu arkadaşların görebileceği içerikler paylaşması esasına dayanan yakın arkadaşlar özelliği, Instagram tarafından nedeni tam olarak belirtilmemiş olsa da değiştirilecek. Konu ile ilgili ilk detaylar ise Twitter'da Alessandro Paluzzi tarafından paylaşıldı. Yapılacak değişiklik ile yakın arkadaşlar özelliği, seçilmiş takipçiler adlı özellik ile değiştirilecek.

Seçilmiş Takipçiler neler sunacak?

Seçilmiş takipçiler adı ile paylaşılan özellik, kullanıcıların birden fazla listeye sahip olmasını sağlayacak. Bu sayede hikayelerde daha kapsamlı bir şekilde kullanıcıların tanımlanabilmesi ve paylaşılan içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmemesi adına yeni seçenekler kullanıcılara sunulacak. Özellikle yeni özelliğin Instagram'daki hikayelere odaklanması bekleniyor.

Ancak yapılacak değişiklik ile ilgili şu ana kadar çok kapsamlı bir bilgi paylaşılmış değil. Bu nedenle önümüzdeki günlerde yaşanacak farklı sızdırmalar ya da Instagram tarafından yapılacak tanıtımlar ile birlikte seçilmiş takipçiler özelliğinin neler sunacağını görmek mümkün olacak. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap