Instagram, WhatsApp ve Messenger İçin Yeni API'ler Duyuruldu

Facebook F8 geliştiriciler konferansında özellikle kurumlar için sağladığı API destekleriyle dikkat çekti. Tanıtımda Instagram, WhatsApp ve Messenger için iş API desteğinin sağlanacağı belirtildi.

Facebook, dün gerçekleştirilen F8 Geliştiriciler Konferans’ında pek çok yeniliğe yer vererek oldukça dikkat çekti. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen ve uygulama marketlerinin en çok indirilen ve kullanılan uygulama sıralamalarında yer alan Instagram, WhatsApp ve Messenger için geliştirilen yeni API, pek çok geliştirme için de yeni bir dönem başlattı.

Messenger API, WhatsApp Business API, Login Connect with Messenger olarak duyurulan bu 3 yenilik, platform ortaklıklarından sorumlu Başkan Yardımcısı Konstantinos Papamiltiadis tarafından tanıtıldı.

Instagram için yeni Facebook Messenger API neler sunuyor?

Instagram için yeni Messenger API, işletmelerin tüm iletişimlerini tek bir yerde toplamasına imkan tanıyacak. Böylece API desteği ile birlikte tek merkezden kontrolü kolay hale getirecek olan yenilik, verimlilik sunacağı gibi zaman yönetimini de iyileştirecek. Tüm işletmelere sunulmayacak olan yenilik, kademeli bir şekilde işletmelere açılacak.

WhatsApp Business API neler sunuyor?

Yeni WhatsApp Business API, müşterilere daha fazla mesaj sunulmayı kolaylaştıracak. Stoku tükenen bir ürünün yeniden stoka eklenmesi halinde müşterilere konuyla ilgili bilgi sunulabilecek. Üstelik yenilikler bunlarla da sınırlı değil. Kişilerin işletmelerden daha fazla detaya ulaşmasını sağlamak adına mesajlaşma sistemini geliştiren Facebook, maksimum 10 seçeneğe sahip menüden seçim yapılabilmesini sağlayacak yenilikleri de sunacak.

Messenger ile Bağlan API neler sunuyor?

Facebook Login sistemini uzun süreden beri kullanan Facebook şu anda Login Connect with Messenger özelliğini geliştiriyor. Giriş akışı üzerinden kullanıcıların hızlı ve direk mesajlaşmasında Messenger kullanılmasını sağlayan Facebook, hızlı şekilde iletişimi destekleyecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap