Instagram İçin Masaüstü Desteği Daha Kısa Sürede Gelebilir!

Mobil odaklı olarak bugüne kadar hizmet veren Instagram, kısa süre içerisinde masaüstü desteğini tanıtabilir. Yeni sızıntılar bunun çok yakın olduğunu gösteriyor.

Piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren kullanıcılar için Instagram'daki en büyük problemlerden birisi masaüstü desteğinin oldukça kısıtlı olması. Kullanıcılar her ne kadar içerikleri kontrol ederek Instagram'ı masaüstünden takip etme şansına sahip olsa da yeni fotoğraf, video ve içerik paylaşmak istenildiğinde masaüstünden bu konuda bir destek alınamıyor.

3. parti uygulamalar, bilgisayarlarda kurularak Instagram uygulamasının kullanılmasını sağlayan emülatörler ya da çeşitli tarayıcı eklentileri Instagram’da içerik paylaşılmasını mümkün hale getirse de güvenlik ve bu işlemlerin getirdiği zorluklar, kullanıcılar için çok cazip bir ortam yaratmıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili yapılan araştırmalarda, Instagram tarafından masaüstü desteği için test sürecinin başlatıldığı fark edildi. 

TechCrunch’a konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir Instagram sözcüsü ise Instagram kullanımlarında bilgisayarın büyük bir payı olduğunun bilindiğini ve bu nedenle de masaüstü tarayıcıları ile uyumlu bir Instagram geliştirmek adına çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Yapılan bu açıklama internette yapılan paylaşımların doğru olduğunu gösterdi.

Pandemi etkisi yaşanmış olabilir

Uzun zamandan beri böyle bir eksikliğin olduğunu bilen Instagram yönetiminin şu anda böyle bir adım atması, pandemi etkisini de akıllara getirdi pandemi döneminde daha çok evlerde vakit geçiren kullanıcılar, bilgisayarları daha fazla tercih ettiğinden dolayı Instagram girişlerinde bilgisayar oranları ciddi oranda yükselmiş olabilir.

Test sürecinin küçük bir kapalı grup ile yapıldığı Instagram masaüstü yeniliği için önümüzdeki günlerde Instagram'dan sürpriz bir tanıtım gelebilir. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap