Instagram’a Yeni Özellik: Instagram Guides

Türkiye’de milyonların kullandığı Instagram’a yeni bir özellik geldi. Tüm dünya ile aynı anda Türkiye’ye de gelen Instagram Guides, özellikle dijital pazarlamada yeni bir dönemi başlatacak gibi görünüyor.

Instagram’ın yeni özelliği Guides ile sosyal medya fenomenleri ve sosyal medya uzmanlarının işi kolaylaşacak. Instagram Guides, işletme hesaplarının takipçilerine özel rehberler oluşturmasına olanak sağlıyor.  Türkçe’de ''rehberler'' anlamına gelen ''Guides'' ile bir otele veya bir restorana gitmeden önce orada neler var neler yok tek bir tıkla öğrenebileceksiniz. 

Instagram’ın henüz yeni açıkladığı kelime ile gönderi arama özelliğinin hemen ardından açıkladığı Instagram Guides’ın içerik üretenlere iyi bir mecra olması hedefleniyor.

Instragram Guides; IGTV ve Reels gibi yeni bir sekme halinde uygulamadaki yerini alacak. Bunun haricinde Guides’ta bulunan ürünler shopping özelliği ile de entegre edilebilecek. Guides’a eklenen gönderiler hikaye olarak da paylaşılabilecek.

Instagram eş dost ne yapıyor? mecrasını aşıp artık bir pazarlama platformuna dönüşmüş durumda. Pazarlama ekosisteminde ise rolün büyük kısmını influencerlar oluşturuyor. Instagram Guides ile birlikte yeni bir pazarlama alanı da açılmış oldu. Artık detaylar için yukarı kaydır yerine yeni mottolar bizleri bekliyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap