Instagram'dan Online Tacizle Mücadele İçin Yeni Özellik

Taciz olaylarının çok fazla olduğu Instagram’da yeni bir dönem başlatılıyor. Yeni özellik ile birlikte yeni filtremeler ile benzer taciz olayları engellenmeye çalışılacak.

Instagram’da özel mesaj yoluyla yapılan tacizleri önlemek isteyen Instagram, yeni bir filtreleme özelliği geliştirdi. Rahatsız edici kelimeleri, cümleleri ve emojileri analiz edecek yeni özellik, sakıncalı bulduklarını işaretleyecek. Tacizin yanı sıra nefret söylemi ve benzer içerikleri kapsayacak olan yenilik, doğrudan mesajlar bölümünde etkin olacak.

Engellenen kişilerin yeni hesapları engellenecek

Yeni özellik ile birlikte gelen bir diğer yenilik ise engellenen kişilere yönelik. Bir profilin engellenmesinin ardından kullanıcılara yeni bir seçenek sunan Instagram, bu kişinin açacağı yeni profillerin de otomatik bir şekilde engellenmesini sağlayabilecek. Böylece Instagram kullanıcıları daha fazla koruma altına alacak olan yeni özellik, sürekli yeni hesap açarak tacizde bulunan kişileri de engelleyecek.

Instagram yeni özelliği nasıl kullanılacak?

Instagram’ın yeni özelliğini daha etkin bir şekilde kullanmak isteyenlerin gizlilik ayarları üzerinden işlem yapması gerekiyor. Bu bölümde yer alan filtreleme özelliğinde kişiler isteğe bağlı olarak kelime ve emojiler ekleyebilecek. Bu sayede daha da kişiselleştirilebilecek filtreleme özelliği, doğrudan mesaj göndermek isteyenlere karşı da kalkan görevi görecek.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram için geliştirilen bu yenilik, kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılandı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap