Huami, Zepp Z Adında Akıllı Saatini Tanıttı

Çin merkezli teknoloji ürünleri üreten ve yakın zamanda ülkemize giriş yapması beklenen Huami, Zepp Z adında klasik görünüşünün altında oldukça akıllı işler yapabilen saatini tanıttı.

Xiaomi’nin bünyesindeki marka olan Huami’nin Zepp Z adındaki akıllı saati sunduğu özellikler ve geniş görünüm seçenekleri ile kullanıcıların dikkatini çekecek.

Zepp Z, 1,39’’ ekran boyutuna, 46,3 mm kadran boyutuna sahip olarak karşımıza çıkıyor. Saatin ekran özelliği ise birçok teknolojik cihazda bulunan AMOLED olarak tercih ediliyor. Saat, kullanıcılarına 16 MB RAM ve 256 MB depolama alanı da sunuyor. Ayrıca saat, sağlık takip sistemlerine de sahip. Bu bağlamda 7/24 kalp atış takibi, kandaki oksijen takibi, stress takibi gibi özellikler sunuyor.

Huami Zepp Z’nin 340 mAh kapasiteli bataryası 30 güne varan kullanım süresi sunuyor ancak bu süre saat akıllı mod tercihinde kullanıldığında 15 güne düşüyor.

Akıllı saatin bağlantı noktasında Bluetooth 5.0 desteği ve birçok akıllı saatte kulllanılan GPS özelliği sunuluyor. Bluetooth desteği ile akıllı saat, iOS ve Android cihazlarla bağlantı kurulabiliyor.

Huami Zepp Z Fiyatı Ne Kadar?

Akıllı saat henüz ülkemizde satılmıyor ancak Avrupa’da 349 euro, ABD’de ise 349 dolar fiyat etiketi ile kullanıcılarına sunuluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap