HMD Global, Nokia Essential'ı Duyurdu

HMD Global, kulağa hoş gelen 40 saat kullanım süresi olduğu belirtilen Nokia'nın kablosuz kulaklığını tanıttı. Kulaklık, kullanım süresinin yanında kablolu kullanıma uygunluğu ve ses kalitesiyle de dikkat çekiyor.

Essential olarak adlandırılan kulaklık, kullanım süresinin yanında ses kalitesiyle de ön plana çıkmayı hedefliyor. Bunun için 40 mm dinamik ses sürücüleri kullanılan kulaklığın ses kalitesinin gerçekten iyi olduğunun sinyalleri veriliyor.

Bluetooth 5.0 bağlantısı ile uyumluluk sorunu barındırmayan Nokia Essential kullanıcılarına ayrıca her ne kadar zor olsa da kulaklığın pilinin bitmesi durumunda kablolu olarak kullanabilmek için 3.5 mm AUX girişi de sunuyor. Kulaklık, Google Asistan ve Siri ile bağlantı kurabiliyor.

197 gram ağırlığa sahip olan kulaklık, rahatlığı, toplanabilirliği gibi özellikleri ile kullanım ve taşıma konularında da avantajlara sahip.

Nokia Essential Fiyatı Ne Kadar?

Tek renk seçeneğine sahip olan Nokia Essential, 70 dolar fiyat etiketi ile Kasım ayından itibaren tüm dünyada satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap