Günlük 50-100 TL Nasıl Kazanırım?

Mevcut bir işiniz olabilir veya şu anda işsiz olabilirsiniz. Günde 50-100 TL kazanmak istiyorsanız takip edebileceğiniz bazı yöntemler vardır. Bu yöntemleri kullanarak aylık gelirinizin üstüne katkı yapmayı başarabilirsiniz.

Birçoğumuzun aylık belirli bir maaşının olduğu bir gerçektir. Yan iş veya ek iş yaparak ekstra para kazanmak mümkündür. Böylece günlük giderleriniz olsa bile üstüne koyarak ilerlemeyi başarmanız mümkün olabilir. Günde 50-100 TL arası bir kazanç için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Blog Açarak Para Kazanmak

Blog açarak para kazanmak ek gelir elde etmek için en eski yöntemlerden birisidir. Blog açtığınız zaman reklam alabilir veya satış ortaklığı gibi durumlara yönelebilirsiniz. Blog yazarlığı konusunda başarılı olmanız durumunda bu işten günde 50-100 TL kazanmanız mümkündür.

Blog yazarlığı olma işi eskiden çok daha kolaydı. Şimdilerde ise çok fazla detayı göz önünde bulundurmanız gerekir. Özellikle yapmanız gereken tanıtımlar, ilgi çekici içerikler oluşturmak ve kullanıcılarla etkileşim kurmak olduğunda çok çaba göstermeniz gerekebilecektir.

 

1. Google AdSense

Blog adresimi başlattığımda birçok farklı kısıtlama ile karşılaştım. Sonuç olarak, o sırada para kazanabilmemin tek yollarından biri Google AdSense kullanmaktı. Bu gelir elde etme stratejinde sitenizle başvuru yapıp onay almanız yeterlidir.

Siteme ilk defa Google AdSense eklediğimde ilk çekim işlemini 3 ay içerisinde gerçekleştirebildim. Alt limit 200 TL olduğundan bunun için beklemek zorunda kaldım. Elbette bu parayı daha hızlı bir biçimde kazanabilirdim. Nasıl mı?

Kişisel bloğumda daha çok finans ve pahalı ürünler hakkında bir şeyler yazmış olsaydım reklamlardan çok daha fazla gelir elde edebilirdim. Ancak benim tercihlerim böyle olmadı. Ben yazarken keyif aldığım konularda ilerlemeyi tercih ettim.

2. Bağlantılar

Blog üzerinden para kazanmanızı sağlayacak bir diğer yöntem bağlantılardır. Bağlantılar sizi bir siteden diğerine götüren ufak araçlardır. Bazı kimseler insanları kendi sitelerine çekmek için farklı sitelerde bağlantı satın almayı tercih ederler. İşte bu nokta gelir kapısıdır.

Diğer taraftan bağlantı satın almanın bir diğer mantığı, bağlantı alınan sitenin değerlerinden en iyi şekilde yararlanmaktır. Bunu yapan kişiler ilgili sayfanın değerlerinden istifade etmek için her ay bağlantı satın almayı düşünürler.

3. Tanıtım Yazıları

Sponsorlu bir gönderi veya meşhur adıyla tanıtım yazısı bir şirketin ürünlerinin veya hizmetlerinin bir sitede bahsedilmesi için oluşturulan yazılardır. Bu tür yazılarda genelde blog sahibi olan kişi belirli bir ücret almaktadır.

Tanıtım yazıları ile ne kadar kazanabilirsin? Bunun bir sınırı yok. 500 TL'ye bir tanıtım yazısı satabileceğin gibi 50 TL'ye de bir tanıtım yazısı satabilirsin. Durum tamamen sitenin/bloğunun mevcut haline bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

4. Satış Ortaklığı

Satış ortaklığı, çevrimiçi ortamda para kazanmanın en kazançlı yollarından biridir. Bloğunda satış ortaklığı bağlantılarını kullandığınız zaman geliriniz önemli ölçüde artış gösterebilecektir. Örneğin, 1000 TL değerinde bir ürünün satışından %10 pay alarak 100 TL kazanabileceksiniz.

Birlikte çalıştığınız kuruluşların türü bulunduğunuz nişe göre değişiklik gösterecektir. Bazı şirketlerin size dönüşüm başına 100 TL'den daha fazla bırakacağını dahi düşünebilirsiniz. Böylece çok iyi durumda olduğunuz şartlarda ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

5. Görüntülü Reklamlar

Görüntülü reklamlar, okuyucunun para kazanmanız için reklamı tıklaması gerekmemesi dışında Google AdSense ile çok benzerdir. Görüntülü reklamları sitenizde bulunan reklam panoları olarak düşünmeniz gerekir. Bu panoları doldurmak isteyecek çeşitli firmalarla karşılaşabilirsiniz.

Görüntülü reklamlarda ne olursa olsun reklamlarınızın görüntülenme sayısına göre ödeme alırsınız. Bu nedenle, sitenize gelen trafik zamanla büyüdükçe bu reklamlar sizin için daha iyi sonuç verecektir. Elde edeceğiniz gelirin daha yüksek seviyelere çıkması mümkün olacaktır.

Müzik Dersi Vermek

İyi bir şekilde müzik aleti çalabildiğinize inanıyor musunuz? Bu durumda günde kolay bir şekilde 50-100 TL arası kazanç sağlayabilirsiniz. Sevdiğiniz bir şey yaparak para kazanmak istiyorsanız bu uğraş sizin ihtiyacınızı karşılayacak bir şeydir.

Enstrüman çalmayı bildiğiniz sürece bunu öğrenmek isteyen insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Ne kadar çok enstrüman çalmayı biliyorsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Çünkü bu sayede günde 50-100 TL'nin üzerinde kazanç sağlayabileceksiniz.

Instagram'dan Satış Yapmak

Sosyal ağlardan para kazanan çok kişi vardır. Bu yöntem özellikle günümüzde oldukça meşhurdur. Sosyal ağlardan para kazanmak keyifli olduğu kadar kazançlı bir iştir. Etkileşim düzeyi yüksek bir Instagram hesabı oluşturmanız durumunda ürün satışı yapabilirsiniz.

Instagram üzerinden satış yapmak için iki farklı ürün türünü tercih edebilirsiniz. Öncelikle el yapımı ürünleri satmayı düşünebilirsiniz. Diğer taraftan, toptan satın almış olduğunuz ürünlerin tek tek satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Reklam Yapmak

Sosyal ağ veya sosyal medya hesaplarınızı kullanma biçiminiz çok farklı olabilir. Sosyal medya hesaplarınız üzerinden çok ciddi kazançlar elde etmeniz mümkün olabilecektir. Tek yapmanız gereken bu işin nasıl işlediğini bilmektir.

Çok sayıda takipçiye sahip olan bir hesabınız varsa onun üzerinden para kazanmanız mümkündür. Böylece hesabınız üzerinden farklı insanlar veya firmalar için reklam yapabilirsiniz. Özellikle evden yapabileceğiniz bir iş olduğu için ekstra keyif alabilirsiniz.

Döviz Alıp Satmak

Her ne kadar riskli bir iş olsa bile ne yaptığınızı biliyorsanız günde 100 TL ve üzeri kazanç sağlamanız mümkündür. Döviz alıp satmak için artık döviz bürolarına ihtiyacınız olduğunu düşünmemelisiniz. Çeşitli uygulamalar ve hizmetler aracılığıyla döviz alıp satabilirsiniz. Bunlara bankalar dahildir.

Döviz alıp satımında tek dikkat etmeniz gereken durum elbette ne yaptığınızı bilmektir. Çünkü bunun sonucunda hem para kazanabilir hem de para kaybedebilirsiniz. Yatırım yapacağınız alana çok dikkat etmeniz gerekir. Bu yüzden öncesinde eğitim almak daha mantıklıdır.

Spor Eğitmenliği Yapmak

Günümüzde spor yapmak en popüler etkinliklerin başında gelmektedir. Özellikle kadınların ilgisi oldukça yüksektir. Masa başında geçirdiğimiz vakit arttığı için artık kaslarımızı esnetme ihtiyacı duyarız. Bilgi sahibi olmanız durumunda spor eğitmeni olabilirsiniz.

Özellikle antrenörlük veya spor eğitmenliği belgeniz varsa bunu hemen uygulamaya koymalısınız. Herhangi bir belgeniz yoksa hemen bir eğitime katılmayı düşünebilirsiniz. Gerisi ise müşteri kazanma becerinize kalmış olacaktır.

Editörlük Yapmak

Özellikle imla kuralları konusunda bilgi sahibiyseniz ve buna ek olarak sitelerin içerik düzenleri hakkında bilginiz varsa editörlük yapabilirsiniz. Her geçen gün site sayısında yaşanan artış nedeniyle editörlük yapmak çok önemli bir gelir kaynağı haline gelmiş durumdadır.

Site sahipleri artık düzenleme, içerikleri okuma ile düzeltme ve siteye uygun olarak içeriği biçimlendirme konusundaki işlemler için editörlerle çalışmaktadırlar. Bu durumdan istifa edebilirsiniz. Ama öncelikle bu işi yapabileceğinizi kanıtlayan bir profil oluşturmanız gerekir.

Doğrudan Satış Yapmak

Doğrudan satış yapmak aslında yeni bir şey değildir. Geçmişten günümüze kadar gerçekleştirilmiş bu işlemin sadece yapısı değişmiş durumdadır. Tek yapmanız gereken ürün satışı konusunda problem yaşamayacağınız bir çevreye sahip olmaktır.

Daha sonra satış yapacağınız ürünleri belirlemelisiniz. Günümüzde en popüler olan markalar Avon ve Oriflame gibi markalardır. Bu markalarda bir satış profili oluşturarak ürünlerinizin satışını gerçekleştirmeyi başarabilirsiniz.

Hizmet Satışı Yapmak

Hizmet satışı yapmak aslında bir nevi sahip olduğunuz yeteneği başkaları için kullanmak gibidir. Örneğin, iyi bir blog yazarı olmanız durumunda başka siteler için blog yazarlığı yapmayı göze alabilirsiniz. Böylece hem kendi bloğunuzdan hem de hizmet satışından para kazanabilirsiniz.

Ancak hizmet satışı konusunda asıl alanın yazılım ve pazarlama olduğunu unutmamalısınız. Belirli bir kodlama beceriniz varsa şirketlerin ekiplerine dahil olarak bu bilginizi paraya dönüştürebilirsiniz. Diğer taraftan pazarlama becerilerinizi serbest olarak kullanıp para kazanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap