Google Play Filmler, Google TV Olarak İsim Değiştirdi

Android'in en çok tercih edilen uygulama indirme platformu Google Play kullanıcılara sadece uygulama ve oyun sunmamaktadır. Aynı zamanda film ve kitap gibi çeşitli içeriklere erişim fırsatı tanımaktadır. Google, uzun bir süredir ismi Google Play Filmler ve TV olan uygulamanın adını Google TV olarak değiştirdi.

Uygulamada yapılan bu isim değişikliği şimdilik sadece ABD'deki kullanıcılar için geçerli olacak. Google bu isim değişikliğinin diğer ülkelere ne zaman yansıtılacağını söylemiş değil. Ancak çok kısa bir süre içerisinde söz konusu isim değişikliğinin genel olarak geçerli olacağı düşünülmektedir.

Google'ın Google TV hamlesi sonrasında işin bununla sınırlı kalmayacağını düşünen çok fazla kullanıcının olduğunu hatırlatmak gerek. Beklentilere göre yakın zamanda Google Play Kitaplar uygulamasının adının değişebileceği konuşulmaktadır. Ayrıca Google'ın radikal bir karar alıp Play Store ismini değiştirebileceği iddiası dahi ortaya atılmış durumda.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap