Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Google'ın iOS Uygulamasına Web Sayfalarını Sesli Okuma Özelliği Gelecek

Google, web sayfalarını sesli bir biçimde okuma özelliğini iOS uygulamasına getirmeye hazırlanıyor. Bu yılın başlarında Android kullanıcıları için duyurulmuş olan özellik çok yakın bir süre içerisinde iOS kullanıcıları için kullanılabilir hale gelecek.

Güncelleme, Google tarafından bir tweet ile duyuruldu ve teknoloji devi, iOS kullanıcılarının yakında kendi okuyucusuna sahip olacağını açıkladı. Üstelik yeni güncelleme, kullanıcıların podcast tarzında okunacak bir web sayfası sırası oluşturmasına da olanak tanıyacak.

Güncellemelere göre, iOS kullanıcı panelinde sağ üst köşesinde yeni bir "hoparlör" simgesi görünecek. Simgeye dokunmak, kullanıcı için web sayfasının veya makalenin tamamını dikte edecek "yüksek sesle oku" özelliğini etkinleştirecek.

Kullanıcı ayrıca web sayfasını duraklatabilecek veya atlayabilecek. Özellik sadece doğrudan Google uygulaması üzerinden kullanılabilecek. Bu, kullanıcıların Google Chrome ve diğer tarayıcılar aracılığıyla okuyucuyu kullanamayacağı anlamına gelmektedir.

Google için Android'de başarıya ulaşmış olan her özelliği diğer platformlara taşımak artık alışılmış bir durum haline geldi. Özellikle Google servislerini kullanan ama iOS kullanıcısı olan birçok kişi bu durumdan memnun görünüyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap