Google, Chrome Sekmelerini Konularına Göre Gruplandıracak

Son dönemlerde sekmeler üzerinde çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Google, Chrome sekmelerinin konularına göre gruplandırılacağını duyurdu.

Google Chrome, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek yeni bir özellik alacak. Bu özellik özellikle çok fazla sekme ile çalışan kişiler için kullanımı daha pratik bir hale getirebilir. Zira yapılan resmi açıklamalara göre kullanıcılar yeni özellik sayesinde Google Chrome'un konulara göre sekmeleri gruplandırılmasını ve daha düzenli bir çalışma ortamının oluşturulmasını sağlayabilecek.

Yerel olarak kaydedilecek veriler üzerinden sekmelerdeki içerikleri analiz edecek olan Google, böylece sekmeleri kolay bir şekilde gruplandıracak. 

Güvenlik Endişeleri Giderildi

Yeni özellik ile birlikte özellikle kullanıcıların güvenlik noktasında endişe yaşayabileceğini düşünen Google, bu konuda özel önlemler almayı da ihmal etmemiş. Kullanıcıların tüm sekme analizlerinin hiçbir şekilde sunucular ile paylaşılmayacağını söyleyen Google, böylece kullanımda herhangi bir tereddüdün duyulmaması gerektiğini belirtti.

Şu anda geliştiriciler için kullanıma sunulan mevcut özelliği tüm kullanıcılar Beta uygulaması üzerinden test etme imkânına sahip. Kullanıcıların mevcut özelliği denemek için beta sürümde adres çubuğuna chrome://history/journeys yazması ve özelliği aktif hale getirmesi yeterli.

Tüm Google Chrome kullanıcıları ile paylaşılan özelliğin kullanımı zorunlu olmayacak ve sadece isteyen kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Böyle bir seçenekte ise kullanıcıların ayarlar üzerinden sekme ile ilgili düzenlemeleri yapması yeterli olacak. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap