Galaxy Tab S8 Ultra Çok İddialı!

Galaxy Tab 8 Ultra için sızıntılar gelmeye devam ediyor. Yeni model, bugüne kadarki tüm modellere büyük bir fark atabilir.

Samsung'un yeni tablet modeli olacak Galaxy Tab 8 Ultra ile ilgili gündeme gelen yeni bilgiler, çok iddialı bir modelin piyasaya sunulacağını gösterdi. Üstelik bazı kaynaklar öylesine iddialı ifadeler kullanıyor ki dizüstü bilgisayarların yerini alabilecek potansiyelde olan tabletlerin sektörde yeni bir dönem başlatacağını öne sürüyor.

Galaxy Tab S8 Ultra neler sunacak?

Galaxy Tab S8 Ultra hakkında paylaşılan son bilgilere göre profesyonel bir tabletin geliştirileceği belirtildi. Android işletim sistemi ile desteklenmeye devam edecek olan yeni tablet modelinde Samsung'un özel kalemi S Pen desteği de bulunuyor. Kullanıcılar kayan pencereler, kalem desteği ile pratik bir kullanım elde etmenin yanı sıra Samsung DeX gibi yeni teknolojileri de Galaxy Tab S8 Ultra’da kullanabilecek.

Raporda yer verilen detaylara göre 2022 yılının ilk ayları itibariyle yeni tablet, Samsung tarafından piyasaya sunulacak. 14.6 inçten daha büyük olması beklenen ekranın 2960x 1848 piksele sahip olması ve 2K çözünürlüğü aşması bekleniyor. Daha önce yapılan sızıntılarda da mevcut tabletin oyun ve içerik tüketiminin yanı sıra dijital görüntüler ve videolar üzerinde çalışmak isteyenler tarafından da tercih edilebileceği ve böylelikle cihazların çok daha fazla verimlilik sunacağı belirtilmişti.  Cihazın 11500 mAh kapasiteli büyük bir pil ve 120hz yenileme hızı ile kusursuz bir performans sunacağı şimdiden görülebiliyor. 

Önceki sızıntılarda, Galaxy Tab S8 Ultra'da 12GB RAM, 512GB depolama alanı, çift arka kamera yer alacağı açıklanmıştı. Önceki rapor ile yeni paylaşılan rapor arasında büyük bir benzerlik olması ise dikkatlerden kaçmadığı gibi iddiaları da güçlendirdi. 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap