Friends: En İyi 10 Öpücük

Friends, televizyon tarihinin en ikonik aşklarından bazılarına sahipti ve televizyonda yayınlanan en iyi öpücüklerden bazıları da buna dahildi. Friends uzun zaman önce bitmesine rağmen gelmiş geçmiş en popüler komedi dizileri arasında kalmayı başarmıştır. Dizi ilk olarak yıllar önce yayınlandı, ancak yeni izleyiciler bu komediyi tercih etmeye devam ediyor ve eski izleyicileri ise defalarca izledikleri bölümlere asla doyamıyorlar.

Tüm arkadaşlar grup içerisinde birbirleriyle ilişki yaşadılar, bu yüzden ilişkilerin iyiye gitmesi için birçok fırsat vardı. Seyircinin sabırsızlıkla beklediği öpücükler ve çok komik olan başka şeyler vardı. Friends, komedi ve romantizm arasındaki çizgiyi mükemmel bir şekilde aşabildi ve ekrandaki öpücükleri her zaman bir konuya bağlıydı.

10. Chandler ve Monica Neredeyse Pot Kırıyordu

Monica ve Chandler, Londra'da birlikte olduktan sonra birbirlerine doyamadılar. Yeni ilişkilerini arkadaşlarından bir sır olarak saklıyorlar, eğer ortaya çıkarsa aralarındaki şeylerin mahvolacağından endişe ediyorlar. Alışkanlık olarak Chandler işe giderken Monica'yı öpüyor ve Rachel ile Phoebe'nin odada olduğunu tamamen unutuyor.

Olayı çaktırmamak için Chandler yeni veda hareketiymiş gibi davranıyor ve ikisini de öpüyor. Monica ve Chandler öpüşürken yakalandıklarında, Chandler onlarla da öpüşünce Rachel ve Phoebe'nin kafası daha da karışıyor.

9. Joey, Gece Chandler’ı Öpüyor

Saat 12'yi geçmeden, Chandler yılbaşı için öpüşecek birini bulmak istiyor. Ancak grup kimin kimi öpmesi gerektiğini bulamıyor ve Chandler öpüşecek birini bulamadığı için hüsrana uğruyor.

Chandler, birinin onu çılgınca öpmesini istemeye başlıyor ve Joey, iyi bir arkadaş olduğu için buna mecbur kalıyor. Gece yarısı Chandler’ın yüzünü tutup öpüyor, Chandler şok oluyor ve bu durum diğer herkesi eğlendiriyor.

8. Phoebe ve Chandler Birbirlerini Baştan Çıkarmaya Çalışıyorlar

"Herkesin Öğrendiği Yer", bu güne kadar hayranların en sevdiği bölüm olmaya devam ediyor. Fazlasıyla garip olan resmi öpücük ve ona yol açan her şey gösterinin en komik sahnelerinden birini oluşturuyor. Phoebe ve Rachel, Chandler ve Monica'nın ilişkisinin farkına vardıklarında, bunu kendi çıkarları için kullanmaya çalışıyorlar.

Sonunda, Monica arkadaşlarının bildiğini fark ediyor ve Chandler’la onlara geri dönmeye karar veriyorlar. Phoebe ve Chandler birbirlerini baştan çıkarmaya çalışıyorlar ve ilk kimin dayanamayacağını görmek istiyorlar. Chandler, bir saniyeden az süren utanç verici bir öpücükten sonra pes ediyor.

7. Rachel Ross'u Affediyor

Ross ve Rachel'ın karmaşık bir aşk hikayesi vardı. Bununla birlikte, ilişkilerinin yönü, romantizmi 90'ların temel unsuru haline getiriyor. Ross, Julie'yle mi yoksa Rachel'la mı birlikte olacağına karar vermeye çalışırken, olayları anlamak için artılar ve eksiler listesi yapıyor.

Ross, eksiler sütununa bir sürü aşağılayıcı hakaretler yazıyor ve Rachel'ı ele alıyor. Daha sonra Ross ile birlikte olmayı reddediyor, ancak lisede onun için ne yaptığını açıklayan bir kaset izlediğinde, yanına geliyor ve onu öpüyor.

6. Joey, Rachel’ın Duygularını Öğreniyor

En sevilen çift değillerdi ama Barbados'taki öpüşmelerinin iyi olduğu inkar edilemez. Joey yıllardır Rachel'a aşıktı ve onunla bir şansı olduğunu hiç düşünmemişti, fakat tatildeyken Rachel'ın aşkı ortaya çıkıyor.

Joey, Ross'u incitmek istemediği için Rachel'ı reddediyor, ancak daha sonra Ross ve eski kız arkadaşının lobide öpüştüğünü görüyor. Daha dün ayrıldıkları için fazlasıyla üzülüyor. Ross'un ihanetine tanık olduktan sonra, Rachel'a olan hislerine teslim olmaya karar veriyor. Kapıyı açıp, onu hemen öpüyor.

5. Phoebe, Ursula Gibi Davranıyor

Phoebe ve Joey arasında inanılmaz bir kimya vardı ve Phoebe'nin aşkı onun dışında herkes için barizdi. Ne yazık ki, ikisi hiç sevgili olmadı ve çok fazla boşa harcanmış bir çaba gibi geldi. Kıvılcımlar ilk olarak Phoebe'nin, Joey onunla çıkmaya başladıktan sonra ikiz kız kardeşi Ursula'yı taklit etmesiyle oluşmaya başlıyor.

Joey, Ursula'ya fena bir şekilde aşık olmaya başlıyor, ancak Phoebe, Ursula'nın onu vahşice terk etmeyi planladığını öğreniyor. Ayrılık darbesini yumuşatmak için Phoebe, kız kardeşi gibi davranıyor ve Joey'den çok daha nazik bir şekilde ayrılıyor.

4. Monica ve Chandler Evleniyor

Monica ve Chandler'ın düğünü dizide çok önemli bir andı. Ross daha önce evlenmiş olmasına rağmen, Chandler ve Monica arkadaş grubundaydı ve her şeyin değişeceği belliydi.

Chandler ömür boyu yalnız kalacağını düşünüyordü ve hayatının aşkının başından beri yanı başında olduğunu hiç beklemiyordu. Herkesin üzüldüğü kişi olmasına rağmen, o ve Monica mutlu sona ulaşan ilk kişilerdi. Düğünlerindeki öpüşme sahnesi, hayranların asla unutamayacakları bir andır.

3. Rachel Uçaktan İniyor

Ross ve Rachel, dizinin son bölümüne kadar izleyicileri koltuklarından indirmedi. Finaldeki öpüşmeleri, 10 yıldır yolculuklarını takip eden hayranlar için fazlasıyla hak edilmişti.

Rachel'ın uçaktan inmesi hala televizyon tarihinde ikonik bir andır ve Ross'un Rachel'ın sesli mesajını dinlemesi hem stres yarattı hem de komikti. Ross, Rachel'ın gittiğini öğrenmeden mesaj kesiliyor, ancak arkasını döndüğünde, Rachel'ın gerçekten de uçaktan indiğini görüyor.

2. Monica ve Chandler Aşklarını İtiraf Ediyorlar

Chandler ve Monica arkadaşlarına karşı oynadıkları oyunu kazanmayı ne kadar çok istese de Chandler, Phoebe ile dudakları dokundukları anda geri çekiliyor.

Phoebe'yi, Monica'ya aşık olduğu için öpemeyeceğini söylüyor ve Monica banyodan gözyaşlarına boğulurcasına geliyor. "Seni seviyorum" deyip arkadaşlarının önünde öpüşüyorlar. Böylelikle herkes rekabetten vazgeçiyor ve arkadaşlarının birbirlerini ne kadar çok sevdiğine şaşırıyorlar.

1. Ross ve Rachel Bir Araya Geliyor

Ross ve Rachel'ın ilk gerçek öpücüğü izleyiciler tarafından merakla bekleniyordu. Rachel sonunda Ross'a karşı bir şeyler hissettiğini anladığında, Çin'den yeni bir kız arkadaşı ile birlikte döndüğü için işler hiç yerine oturmadı.

Rachel duygularını kendine saklamaya karar veriyor ama sarhoş olduğu bir gece onu arayıp itiraf ediyor. Ross mesajını alıyor ve şok içinde evden çıkıyor. Daha sonra Ross, Rachel ile konuşmak için kafeye geliyor. İkisi kavga etmeye başlıyor ve Ross dışarı çıkıyor, daha sonrasında geri gelip Rachel’ı öpüyor.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap