Fotoğraflar İçin En İyi 6 Bulut Depolama Hizmeti

Görüntülerinizi riske atmayın. Onların bulutun güvenliğine doğru sürükleyin. Burada, fotoğraflar için en iyi bulut depolamayı bulmak için önde gelen birkaç seçeneği bir araya getirdik. Fotoğraflarınızı yedeklemek pek eğlenceli olmasa bile buna katlanmak zorundasınız.

Bulut depolama sayesinde her şeyin daha kolay ve güvende olduğunu bilmeniz gerekir. 5 GB ve 1 TB arasında ücretsiz uzak sabit disk alanı sunan çok sayıda site arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca Google'ın artık Google Fotoğraflar ile sınırsız depolama sağlamadığını unutmayın.

1. Google Drive

Drive, yalnızca başka bir bulut depolama çözümü değil aynı zamanda birkaç ücretsiz işletme sınıfı ofis uygulaması sunan bir paketin parçasıdır. Dropbox gibi, Drive da birden fazla kullanıcının paylaşılan dosyaları değiştirebildiği dosya paylaşımına yöneliktir.

15 GB ücretsiz depolama alanı Drive ile birlikte gelir. Ancak bu Gmail gibi diğer Google uygulamaları tarafından paylaşılır. Google, resimlerdeki kişileri otomatik olarak etiketlemek için yapay zeka ve yapay öğrenmeyi kullanır. Böylece aramayı kolaylaştırır.

2. Adobe Creative Cloud

Adobe Creative Cloud, özellikle fotoğrafçılar için bir dizi farklı bulut tabanlı depolama çözümü sunar. Çekici görüntü galerileriyle fotoğraf odaklı depolama sağlar. Group Libraries, iş arkadaşlarınızın tek bir paylaşılan klasöre fotoğraf eklemesini sağlar.

Lightroom ve Elements ile entegrasyon vardır. Gerektiğinde hızlı düzenlemeler yapabilirsiniz. Gmail ile de entegrasyonu bulunur. Windows, Mac, iOS ve Android uygulamalarıyla yükleme yapmak son derece kolaydır. RAW dosya formatları için de destek olduğunu unutmamalısınız.

3. iDrive

iDrive, etraftaki en iyi bulut depolama alanlarından biri olduğu için doğal olarak fotoğrafları depolamak için de harika bir seçenektir. Ücretsiz plan 5 GB depolama alanı sunar. Çok fazla fotoğrafınız yoksa bu sizin için yeterli olabilecektir.

Birden fazla cihaz kullanan fotoğrafçılar, fotoğraflarını sınırsız cihazda tek bir hesaba yedekleyebilirler. Auto Camera seçeneği ile kullanıcılar cihazlarındaki fotoğrafları iDrive hesabına otomatik olarak yükleyebilirler. Aynı zamanda fotoğraf yüklerken görüntü kalitesini de koruyabilirler.

4. Dropbox

Dropbox, hemen hemen her dijital dosya türünü depolamak için mükemmeldir. Sezgisel klasör sistemi sayesinde dosyaları düzenlemek oldukça kolaydır. Ayrıca iOS ve Android için uygulamalarla hareket halindeyken dosyalarına erişebilirsiniz.

Tüm bunlar ve 2 GB depolama alanı, Dropbox Basic hesabıyla ücretsizdir. Dropbox Plus hesabı ayda 12 dolar karşılığında 2 TB sunar. 30 günlük sürüm geçmişi sayesinde yanlışlıkla dosya sildiğiniz zaman hesabınızı belirli bir zamana geri yükleme seçeneğine sahip olursunuz.

5. Microsoft OneDrive

Microsoft'un bulut depolaması ezeli rakibi Google Drive'a çok benzer bir hizmet sunar. Microsoft Office paketine aşina olan herkes OneDrive'ın entegre ofis uygulamalarıyla kendilerini evinde gibi hissedecektir. OneDrive, Windows 10 ile aynı görünümü ve hissi benimser.

Ancak, yalnızca fotoğrafçılar için tasarlanmamıştır. Bu nedenle deneyim açısından geride kalabilirsiniz. Fiyatlandırma Google Drive ile neredeyse yakın durumdadır. 5 GB ücretsiz alan alırsınız ve 100 GB aylık için 1.99 dolar ödemiş olursunuz.

6. pCloud

pCloud, geleneksel bulut depolama sağlayıcısı değildir. Size ömür boyu depolama aboneliği sağlayan çok az kişiden biridir. Bu da 2 TB depolama alanı elde etmek için yalnızca bir kez ödeme yapmanız gerektiğini unutmamanız gerekir.

Kötüye kullanımı önlemek için ayda 2 TB indirme bağlantısı trafiği elde edersiniz. Fotoğrafçılar, çoğu RAW dosyasının küçük resimlerini pCloud'un web ve mobil sürümlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca dosya revizyonlarını 30 güne kadar saklayabilme şansınızın olduğunu unutmamalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap