Firefox Suggest Tanıtıldı!

Firefox yeni özelliğini tanıttı. Firefox Suggest olarak adlandırılan yeni özellik, kullanıcılara çeşitli öneriler sunacak.

Tarayıcı pazarından daha fazla pay elde etmek isteyen Firefox, tarayıcısı için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Firefox ile ilgili yapılan resmi açıklamaya göre Firefox Suggest olarak adlandırılan yeni bir özelliğin geliştirildiği ve kullanıma sunulduğu belirtildi. Bu doğrultuda kullanıcılar tarayıcının adres çubuğuna yeni kelimeler yazmaya başladıkça en popüler ve trend olan aramalar hakkında öneriler alabilecek.

Benzer özellikler Google Chrome başta olmak üzere pek çok farklı tarayıcıda uzun zamandan beri yer alsa da Firefox bu konuda yeni bir geliştirme yapmamış ve kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunacak özelliği geliştirmemişti. Ancak aradan geçen yılların ardından Firefox kullanıcılar için öneriler adı altında çeşitli tavsiyeler sunmaya başladı.

Firefox Suggest nasıl çalışacak?

Başlangıç aşamasında sadece araç çubuğuna yazılacak aramalarda geçerli olacak öneriler, kısa süre içerisinde uygulamanın diğer bölümlerinde de etkin bir şekilde kullanılacak. Resmi blog sayfası üzerinden yapılan tanıtımda aynı zamanda yeni özelliğin nasıl çalışacağına yönelik bazı paylaşımlara da yer verildi.

Paylaşılan video içeriği ile çalışma prensibinin daha iyi bir şekilde anlaşılmasını sağlayan Firefox, yeni özelliği kullanmak istemeyen kullanıcılar için özelliğin devre dışı bırakılmasını sağlayacak bazı seçeneklere de yer vermiş durumda. Bu bakımdan kullanıcılar aramak ve ulaşmak istediği bilgilere Firefox öneriler sistemi ile ulaşmak istemediği durumlarda, tarayıcı ayarları üzerinden ilgili özelliği kapatabilecek.

Yeni özellik hakkında yapılan tanıtım ise şu şekilde; 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap