Facebook, WhatsApp ve Instagram Hizmetlerini Ayırabilir

Messenger, Instagram ve WhatsApp uygulamalarını birleştirmeye çalışan Facebook’un bu hayali gerçek olmayabilir. Facebook’un avukatlarının raporlarına ulaşan Wall Street Journal, FTC davasının kısa bir süre sonra başlayabileceğini dile getiriyor.

Facebook’a göre yapılan çalışmalar nedeniyle artık bu uygulamaların birbirinden ayrılmalarının mümkün olmadığını söylüyor. Eğer uygulamalar birbirinden ayrılırsa bunun sonucu hem kullanıcılar hem de şirket adına büyük sonuçlar doğuracak. Facebook’un avukatları alınan bu tarz kararların yıllar sonra irdelenmesinin zorlu süreçlere yol açabileceğini dile getiriyorlar.

Mark Zuckerberg’in bazı kaynaklarda rakiplerini satın almasından bahsediliyor. Bunun nedeni rakiplerini ortadan kaldırmak olarak yorumlanıyor. Bu kapsamda Snapchat’i de satın almak isteyen Zuckerberg’in sorunlarla karşılaştığından bahsediliyor. Snapchat satın alınamasa da WhatsApp, Instagram ve Facebook’a gelen yenilikler Snapchat’e gölge düşürmüş durumda.

FTC’nin açacağı davanın Facebook’un rakiplerini satın alması yönünde gerçekleşeceği düşünülse de hala kesinleşen bir şey yok. Gözler Facebook’un bu dava sürecinde yapacaklarına çevrilmiş durumda.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap