Facebook ve Ray-Ban'ın Yeni Akıllı Gözlükleri Yolda!

Facebook ve Ray-Ban tarafından geliştirilen yeni akıllı gözlükler, tanıtım öncesinde sızdırıldı. Yeni gözlükler yepyeni bir deneyim sunacak.

Facebook daha önce benzer çalışmalar gerçekleştirildiği projesi için bu sefer Ray-Ban ile özel bir ortaklık geliştiriyor. Farklı işlevlere sahip olacak yeni gözlük modelini geliştiren iki şirket, tanıtıma hazırlansa da tanıtım öncesinde önemli bir sızıntı yaşandı.

Klasik gözlük çerçevelerinin kullanıldığı yeni teknoloji ürününde sağ üst köşede bir çift düğme ve kamera var. Hikayeleri izlemek ya da yeni çekimler yapmak için mevcut kameraların kullanılması bekleniyor. Gözlüklerin pratikte nasıl bir kullanım sunacağı ve hangi özelliklere sahip olacağı ise bilinmiyor 

Arttırılmış Gerçekliğe Geçiş Sağlayacaklar!

Daha önce konuyla ilgili açıklamalar yapan CEO Mark Zuckerberg, Ray-Ban modellerinin "Gelecekte tam artırılmış gerçeklik gözlüklerine doğru bir yolculuğun" parçası olduğunu söylemişti. Yeni gözlüklerin arttırılmış gerçeklik teknolojisine geçiş aşamasında bir ara model olduğu düşünülüyor. Gözlüğün hangi işlevlere sahip olacağı net olarak belli değil ve bugüne kadar başka bir sızıntı yapılmadı. Twitter'ın ünlü ismi Evleaks tarafından yapılan sızıntılarda tanıtım öncesinde modellerin sadece tasarımlarına yer verilmiş durumda.

Kutu İçeriği Belli Oldu

Özel bir koruma çantası, şarj kablosu, rehber ve garanti gibi kutu içeriklerine sahip olan cihazın, özellikle çantası oldukça dikkat çekici. Gözlüklerin güneş gözlüğünden farksız olması, günlük hayattaki kullanımını pratik hale getirebilir. Önümüzdeki günlerde yapılacak resmi tanıtım ile birlikte yeni gözlüğün neler sunacağını öğrenmeniz mümkün olacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap