Facebook Messenger ve Instagram Direct Message Birleşti

The New York Times'ın geçen yıl Facebook Messenger, Instagram Direct Message ve WhatsApp uygulamalarının birleşik mesajlaşma sistemine geçeceği haberini yapmıştı. Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg bu iddiayı doğrulamıştı fakat bunun zaman alacağını dile getirmişti.

Facebook, Messenger ve Instagram Direct Message uygulamalarını birleştirdiğini açıkladı. Ancak bu birleşim şuanda bir kaç ülkede kullanımda olacak. Birleşmenin sadece mesajlar ile sınırlı olmayacağı, bir çok özelliği beraberinde getireceği açıklamalar arasında.

Türkiye'de şu an aktif olmayan özelliği geçtiğimiz ay Instagram yayınladığı güncellemede de tanıtmıştı. Instagram ve Messenger simgelerinin kullanıldığı bilgilendirmede ''Instagram'da mesajlaşmanın yeni bir yolu var.'' sözleri kullanılmıştı.

  • Uygulamalar arasında iletişim kurarak mesaj göndermek için her iki uygulamaya bağlantı gerçekleştirebileceksiniz.
  • Görüntülü konuşma yaparken dizi, film gibi videoları izleyebileceksiniz.
  • Arayüzü kişiselleştirme imkanına sahip olacaksınız.
  • Hoşunuza giden gönderileri 5 farklı kişiye gönderebileceksiniz.
  • Tüm sohbeti raporlama ve engelleme imkanına sahip olacaksınız.
  • Doğrudan yanıt verebileceksiniz ve size kimin doğrudan yanıt gönderebileceğini seçebileceksiniz.

Facebook, tüm dünyada kullanım için çalışmalarına devam etmekte. Facebook yetkilileri tüm bu özelliklerin tüm dünyada kullanımı için biraz daha süre gerekli olduğunun altını çizdi. Bu yüzden net bir tarih verebilmenin mümkün olmadığını özellikle belirtmek gerek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap