Facebook, İzmir'e Destek Olacak

Facebook, 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de meydana gelen 6.6’lık deprem sonrası yaraları sarmak için bağışçı oldu.

Facebook’un Türkiye, Afrika ve Orta Doğu Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş ise yardım ile ilgili şu sözleri söyledi:“İzmir’de yaşanan trajedi bizlere özel sektör, kamu sektörü ve tüm bireyler el ele verdiğinde neler yapabileceğimizi bir kez daha hatırlattı. Biz de Facebook olarak bu süreçte üzerimize düşeni yapmak için adımlar atıyor, topluluğumuzun ihtiyaç zamanında birbirine yardımcı olmasını kolaylaştıracak araçlar geliştirmek için çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte de bağlantı kurmak, paylaşım yapmak ve büyümek için hizmetlerimize ihtiyaç duyan topluluğumuzun yanında olmaya devam edeceğiz.

Facebook, duyarlı davranışını akıllarda soru işareti olmaması adına İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu ‘’Bir Kira Bir Yuva’’ isimli yardım projesine ‘’Açık Açık Derneği’’ vasıtasıyla para yardımı yapacak. Ayrıca Kızılay, AFAD, AKUT ve İhtiyaç Haritası’nın kampanyaları için de reklam kredisi yardımında bulunacak. Facebook’un toplam yardımlarının değeri ise yaklaşık 1 milyon TL'yi bulacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap