Facebook, Android Cihazlara Karanlık Mod Özelliğini Getirecek

Facebook, Android kullanıcılarının uzun süredir beklediği Karanlık Mod özelliği için çalışmalara başladı. Beta sürümde denemelerine başlanan özellik henüz tüm beta kullanıcılarına ulaşmamış durumda.

Facebook’un web sitesine getirdiği Karanlık Mod özelliğinin ardından Android temelli cihazlar hala klasik görünümde uygulamayı kullanmaya devam ediyor. Facebook, Karanlık Mod özelliğini test etmeye başlamasıyla birçok kullanıcı tarafından sevilen özelliğin yakın bir tarihte kararlı sürümde yer alacağı düşünülüyor.

Aslında Facebook’un test ettiği Karanlık Mod özelliği bilinenden biraz farklı olarak gri renkte arka plana sahip olacak. Güç tasarrufu için de kullanılan bu özellik gri arka plan nedeniyle kullanıcılara güç tasarrufu konusunda yardımcı olmayacak.

Karanlık Mod özelliğini beta programda ‘’Ayarlar ve Gizlilik’’ menüsünde yer alıyor. Eğer özelliğin ulaştığı kişilerdenseniz Karanlık Mod seçeneğini menüde görebileceksiniz.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap