Ethereum 3.000 Doları Aştı

Nisan ayı kripto paralar için en parlak aylardan birisi oldu. Bu yükselişte Ether de Pazartesi günü ilk kez 3.000 Dolar’ın üzerine çıktı ve tarihinde yeni bir rekor kırdı.

Merkezi olmayan finans uygulamalarına olan ilgi giderek artarken,  sektörün parlayan yıldızı Ethereum olmaya başladı. Uzmanlar tarafından yapılan analizlerde Ethereum’daki büyümenin süreceğine inanılırken, Ether tarihinde bir ilki de başardı. Bitcoin’in karşısında ciddi bir değer kazanan Ethereum’da Pazartesi günü tarihi bir rekor de getirdi.  Pazartesi günü Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi 3.000 doların üzerine çıktı

İşlemler 41,7 milyonu aştı

Dijital varlığın bu kadar popüler hale gelmesinde DeFi uygulamalarında da Ethereum kullanılması. Bu etki ile birlikte değeri kadar işlemleriyle de Ethereum rekor kırdı. Resmi verilere göre Nisan ayında Ethereum işlemleri 41,7 milyon ile rekor seviyeye ulaştı.

JPMorgan tahminleri tuttu        

Ether'in yükselişi ile ilgili geçtiğimiz hafta içerisinde JPMorgan tarafından yapılan analiz oldukça dikkat çekmişti. JPMorgan tarafından yükseleceği belirtilmişti. Gelinen noktada, analizler doğru çıktı ve Ether'in Bitcoin karşısındaki yükselişi sürdü.  Ether ile ilgili bir diğer yorum ise milyarder yatırımcı Mark Cuban’dan geldi.  Ether kullanımının artacağını ve Bitcoin'e karşı ciddi bir avantaj elde edeceğini söyleyen milyarlar isim, bu konuda Ether'in kullanıldığı uygulamaların yaygınlaşmasının etkili olacağını söyledi.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap