En iyi 5 Netflix VPN Servisi

Son birkaç yılda VPN kullanımının hızlıca artmasının başlıca sebeplerinden birisidir Netflix ve diğer yayın izleme hizmetlerinin her yerde bulunmasıdır. Bir Netflix VPN servisinden yararlanmak, aboneliğinizden daha fazlasını elde etmenin harika yollarından birisidir.

VPN'in IP adresinizi değiştirme yeteneği, onu her yerdeki akış hizmetlerinden yararlananlar için bu kadar kullanışlı hale getirmiştir. En sevdiğiniz şovlara ve filmlere erişiminiz olmasını istiyor olabilirsiniz. Bu durumda en iyi Netflix VPN servisleri size yardımcı olacaktır.

Netflix VPN nasıl kullanılır?

Bir Netflix VPN servisi kullanmak dizüstü bilgisayarınızı, telefonunuzu, tabletinizi, oyun konsolunuzu ve hatta televizyonunuzu gerçekte bulunduğunuz ülkeden tamamen farklı bir ülkede görünmesini sağlamakla ilgilidir. Örneğin, kendinizi İngiltere'de gösterebilirsiniz.

Yapması gerçekten kolaydır. VPN'i kurup açtıktan sonra ülkeden görünmesini istediğiniz bir sunucu seçmeniz yeterli olacaktır. Netflix daha sonra o ülkede olduğunuzu düşünecek ve orada bulunan şovları ve filmleri size sunacaktır.

Buna rağmen açıkça belirtmemiz gereken bir durum vardır. Netflix, VPN kullanımına karşıdır. Bu yüzden VPN kullandığınızı fark etmeleri durumunda hesabınıza yasak getirebilecek bir adım atabilecektir. VPN kullanımına buna uygun olarak karar vermeniz daha doğru olacaktır.

5. CyberGhost

CyberGhost, Netflix kilidini açmak için harika adaylardan birisidir. Özellikle Netflix ABD, akış dostu ABD sunucuları ile neredeyse garantidir. Yaklaşık 90 ülkeye yayılmış 6000'den fazla sunucusu kesinlikle size yardımcı olacaktır.

CyberGhost çok önemli özelliklere sahip olsa bile onu ön plana çıkaran durumlardan birisi kesinlikle kullanıcı deneyimidir. Nasıl kullanılacağını öğrenmek için yıllarınızı harcamanıza gerek kalmayacaktır. Uygulama otomatik olarak en iyi sunucuya bağlanacaktır.

Bu listede yer alan diğer seçenekler gibi CyberGhost, Netflix söz konusu olduğunda son derece idealdir. Bu idealliği diğer akış hizmetlerinde görmek ise mümkün değildir. Çünkü çeşitli sunucular ve tarayıcılarla uğraşmak zorunda kalmak iyi bir seçenek değildir.

4. Hotspot Shield

Yaptığınız VPN seçiminden bir türlü memnun olamıyorsanız Netflix için size en iyi hizmeti sunacak yerlerden birisi Hotspot Shield olacaktır. Hotspot Shield, Netflix VPN için en iyi seçeneklerden birisidir. Bunun sebebi ise kullanılan Catapult Hydra protokolüdür.

Bu nedenle, saf bağlantı hızları için Hotspot en iyisidir. Kullanışlı bir akış veya torrent VPN arayan herkes için iyi bir haberdir. Ancak, bazı ciddi engellemelerle karşılaşmak söz konusu olduğundan iyi bir seçim yapmak gerekirdi. Hotspot Shield tüm testleri başarıyla tamamladı.

Hotspot Shield hizmetinin bir diğer önemli özelliği ise kullanımının aşırı derecede kolay olmasıdır. İster masaüstünde ister mobil cihazlarda menülerde istediğiniz özelliklere gitmek mutlaka kolaydır. Ancak hizmet televizyon ve oyun konsolları gibi yerlerde çalışmamaktadır.

3. Surfshark

Birçok yönden Surfshark, VPN'lerini çoğunlukla Netflix izlemek için kullanmak isteyen kişiler için özel olarak üretilmiştir. ABD, İngiltere, Almanya, Japonya, İtalya ve Avustralya dahil olmak üzere 16 isimlendirilmiş ülkede engeli kaldırdığını iddia etmektedir.

Sanal özel ağlarda yeni olanlar için Surfshark size iki önemli hizmet sunmaktadır. Bunlardan ilki kullanımı son derece kolay kullanıcı panelidir. İkincisi için VPN'leri daha büyük planları için güçlü kullanıcılar için sunulan imkanlardır.

Bununla birlikte Surfshark piyasadaki en ucuz VPN servislerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Genel olarak en iyi ucuz VPN servisleri arasında yer almaktadır. Ayrıca ürünün 30 günlük para iadesi garantisi olduğunu unutmamak gerekir.

2. NordVPN

NordVPN, Netflix'i kullanmak için harika bir seçenektir. Servis sağlayıcı NordLynx protokolü sayesinde hızlı performans sunar. Bu testlerde başarılı bir performans sergilemesini sağlamıştır. Bu nedenle sorunsuz bir biçimde HD ve 4K içerik akışı yapabilirsiniz.

Burada elbette tek bir sunucudan bahsedilmediğini bilmeniz gerekmektedir. Deneyeceğiniz herhangi bir yerde başarılı bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Herhangi bir güçlük yaşamadan Netflix'e bağlanmayı başarabilirsiniz.

NordVPN, ABD dahil olmak üzere Kanada, Japonya, Almanya, Avustralya, Hindistan ve daha birçok ülkede desteklemektedir. Kendinizi zor durumda bulursanız özelleştirilmiş destek sayfaları sayesinde en sevdiğiniz şovlara ve yeni eklenen filmlere kısa sürede erişebileceksiniz.

Bu Netflix VPN servisinin diğer faydaları arasında süper güçlü 2048 bit şifreleme, DNS sızıntı koruması ve çok çeşitli sunucu seçenekleri yer alır. Tüm bunlar NordVPN'i Netflix izlemeye ek olarak her kullanım için birinci sınıf bir seçenek haline getirmeye katkıda bulunur.

1. ExpressVPN

ExpressVPN, bir dizi önemli nedenden ötürü en iyi Netflix VPN servisidir. Yapılan testlerde Netflix'in engelini her denemede başarıyla kaldırmıştır. En önemli avantajlarından birisi ise kurulumunun ve kullanımının inanılmaz derecede basit olmasıdır.

Netflix'in nereden izlendiğinin farkına bakılmaksızın ExpressVNP güvenli akış için kullanıma hazır hale gelecektir. Bunu başka bir ülkede görünme yeteneğiyle yerine getirecektir. Ayrıca MediaStreamer DNS özelliği VPN desteklemeyen cihazlarda Netflix engelini kaldırmaya yardımcı olur.

ExpressVPN'in hız tutarlılığı oldukça iyidir. Dünyanın uzak köşelerinde sunucularda oturum açarken bile hızlı bağlantılar deneyimleyebilirsiniz. Bu, yeni gişe rekoru kıran başka bir filmi veya göz kamaştırıcı doğa belgesini 4K olarak kolayca izleyebileceğiniz anlamına gelecektir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap