Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En İyi 5 Cloud Mining Sağlayıcısı

Cloud mining (bulut madenciliği) yüksek riskli spekülatif bir yatırımdır. Yani belirli bir bedel karşılığında risk almış olursunuz. Cloud mining potansiyel olarak uygun maliyetli bir madencilik yöntemi sunduğu için oldukça tercih edilebilir durumdadır.

Şu anda madencilik sürecinin kapsamlı sanayileşmesi ile birlikte tüm kripto para birimlerinin değerindeki aşırı oynaklık bir araya geldiğinde madencilikteki en ciddi ticari girişimlerin zaman içerisinde kazanç elde etmesi mümkün görünmektedir. Cloud mining riskini almak istiyorsanız en azından güvenilir bir firmadan almanız gerekir.

5. Eobot

Eobot, 2013'ten beri piyasada olduğunu iddia etmektedir ve California kayıtlı bir şirkettir. Sahipleri isimsiz kalmaya karar vermişlerdir. Bu nedenle ana sitelerinde fotoğraf veya ofis adresi bulunmamaktadır. Bu da pek güven verici bir şey değildir.

Eobot 24 saatlik veya on yıllık madencilik sözleşmeleri teklif etmektedir. Sitesinin düzgün bir şekilde düzenlendiğini söylemek mümkündür. Ayrıca satın aldığınız hash gücü karşılığında günlük kazancı hesaplamanıza izin veren bir ücret tahmincisi yer almaktadır.

Ana sayfasından elde edilebilecek bilgide yer aldığı gibi çoğu yatırımın denkleştirilmesi yaklaşık 52 ay sürecek durumdadır. Bakım ücretleri 0.00021$ gibi oldukça düşüktür. Ayrıca çok çeşitli kripto para birimleri için sözleşmeleri mevcuttur.

4. Shamining

Shamining ekibi, 2018'den beri Bitcoin madenciliğine dahil olduklarını iddia etmektedirler. Bu da onları bu alanda nispeten yeni bir oyuncu yapmaktadır. Şirket, San Jose, Meksika, Cape Town, Güney Afrika ve Londra konumları gibi bölgelerde veri merkezleri yer aldığını belirtmektedir.

Bulut madenciliğine yeni başlayanlar için son derece işlevsel araçlara sahip olan Shamining'in "Calculate income" özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu, bulut madenciliğinin arkasındaki bazı kavramları anlamanıza yardımcı olmanın iyi bir yoludur.

Ancak bunun gelecekteki kazançları kesin olarak yansıtması söz konusu değildir. BTC fiyatı zamanla (doğal olarak) değişeceğinden gelecekteki kazançları kesin olarak yansıtması mümkün değildir. İlk adım kayıt olmak ve hesap oluşturmaktır. Daha sonra madencileri akıllı telefon üzerinden dahi kontrol edebilirsiniz.

3. Hashflare

2015 yılında oluşturulan Hashflare, 2013'ten beri var olan bir başka Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi olan Hashcoins'in bir yan kuruluşudur. Sitesinde yaklaşık 2.5 milyon kullanıcıya hizmet sağlayan resimler de dahil olmak üzere firmanın veri merkezinin ayrıntılı bir özeti yer almaktadır.

Hashflare, Bitcoin, Ethereum ve ZCash gibi çeşitli SHA-256 ve Scrypt coin için hashpower satın alma fırsatı sunar. Ayrıca kendi madencilik havuzunuzu seçmekte özgür olduğunuzu unutmamalısınız. Toplam kazancınız seçtiğiniz madencilik havuzuna ve ona ne kadar hash gücü ayırdığınıza bağlı olacaktır.

Hashflare, bakım ücretleri konusunda nettir. Çıkarılan madeni paraya göre değişir. Söylediğimiz gibi toplam kazancınız seçtiğiniz madencilik havuzuna ve ona ne kadar hash gücü ayırdığınıza bağlı olarak değişecektir. Diğer taraftan Hashflare'in sözleşme konusunda stok problemi yaşadığının altını çizmek gerekmektedir.

2. Hashnest

Hashnest, dünyaca ünlü ASIC madencilik donanım üreticisi Bitman tarafından 2013 yılında piyasaya sürüldü. Bitmain ayrıca var olan madencilik havuzlarının en önemli temel yapılarından biri olan Antpool'un işletmeciliğini yapmaktadır.

Bitmain esas olarak Çin merkezli olsa bile Hashnest'in düşük maliyetli elektrikten yararlanan yerlerde dünya çapında madencilik çiftlikleri vardır. Şu anda Hashnest, madencilik için özel olarak donanım kiralıyor ve Antiminer S17, S15 ve Z11 ile Whatsminer M21S ve M20S'i içeren çeşitli madenciler sunuyor.

Günlük ödemeniz ardı ardına 10 gün boyunca bakım ücretinden düşük olması durumunda Hashnest'in sözleşmenizi feshetmesi söz konusu olacaktır. Cloud mining söz konusu olduğunda Hashnest'in sunmuş olduğu anlaşmanın olumsuz yönlerinden birisi budur.

1. ECOS

ECOS'un merkezi Ermenistan'da yer alır. 2017 yılında kurulmuştur. Yapay zeka ve blok zinciri teknolojisine vurgu yaparak yüksek teknoloji girişimlerini teşvik etmek için Ermenistan'da bulunan serbest ekonomi bölgesinden çıkış yapmıştır. Bu ekonomik bölgede, 200 MW'ın üzerinde güç kapasitesine sahip endüstriyel bir cloud merkezi vardır.

Kurulu kolaydır ve Bitcoin madenciliğine hemen başlayabilirsiniz. ECOS, teknik desteğin 7/24 mevcut olduğunu iddia etmektedir. Ayrıca her 24 saatte bir ödeme sağladığı için hem şeffaf hem de zamanında ödeme sistemi vardır. Bu şeffaflığı desteklemek için üyelerin ECOS Telegram grubuna katılıp soru sorması mümkündür.

ECOS, birkaç sabit plana sahip olmak yerine, ayarlanabilen değişkenlerle bir hesap makinesi aracılığıyla önemli ölçüde daha fazla esneklik sunar. Buna 12-50 ay arasında değişebilen sözleşme süresi ve hizmet bedeli dahildir. Örneğin, 0.045$ hizmet ücreti olan 24 aylık bir sözleşmeden 801$'a 5,43 TH/s güç sunmaktadır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap