En İyi El Yazısı Fontları

Web siteniz için doğru yazı tipini seçmek her zaman önemli bir karardır. Site geliştirmenin genel olarak daha önemli yönleri olsa da, yazı tipi seçimi burada üst sıralarda yer alır. Seçtiğiniz HTML yazı tipleri, site ziyaretçilerinin tüm yazılı içeriğinizi nasıl deneyimleyeceğini belirleyecektir. Kötü seçim yaparsanız insanlar iletmeye çalıştığınız mesajları okumakta zorlanacaklardır.

Bununla birlikte, genellikle gövde metni ve ana içeriğiniz için komut dosyası olmayan yazı tiplerini seçmek isteyeceksiniz. Web için güvenli olduklarından da emin olmalısınız. Bununla birlikte, el yazısı yazı tipleri sitenizin tasarımına bir zarafet katabilir.

1. Dancing Script

Dancing Script, oldukça rahat olan ve web sitenizde çok sayıda yerde kullanılabilen hoş bir el yazısı yazı tipidir. Biraz gayri resmi ancak profesyonel siteler, bloglar, yayınlar ve daha fazlası için site başlıkları ve başlık grafikleri olarak kolayca kullanılabilir.

2. Allura

Allura, biraz daha ön plana çıkan başka bir el yazısı yazı tipi seçeneğidir. Kesinlikle bir düğün sitesinde kullanılabilecek bir düğün davetiyesi türü yazı tipidir. Ayrıca bir logoda aynı zamanda site başlığında kullanılabilecek kadar etkilidir.

3. Tangerine

Elbette bir sonraki göz atmanız gereken el yazısı tipi popüler Tangerine yazı tipidir. Bu yazı tipi, her harfe daha az eğimli bir görünüm sunarak gerçek bir klasik gibi gözükmesini sağlayacaktır. Gerçek el yazısı ile süslü bir yazı tipi arasında ince bir çizgide yürür.

4. Cookie

Çerez, her tür web sitesi için gelişmiş bir yazı tipi sunan başka bir seçenektir. Bu yazı tipinde çizgiler daha kalındır, bu da onu logolar ve başlıklar için uygun kılar. Sitelerin diğer kısımlarında kullanmayı düşünmemeniz gerekir. Çünkü buralar için çizgilerin daha kalın olması söz konusudur.

5. Herr von Muellerhoff

Diğer bir seçenek de Herr Von Muellerhoff. Bu yazı tipinin okunması biraz daha zordur, ancak aynı zamanda çok zariftir ve sitenizin her yerine stilistik süslemeler eklemek için kullanılabilir. Bir slogan veya başlık için harika bir seçimdir. Ama bize göre slogan olarak kullanılması çok daha doğrudur.

6. Precious

Precious, başlıklar ve web sitesi başlıkları için mükemmel hale getiren tonlarca süs ve kıvrım içeren güzel bir yazı tipidir. Özellikle ışıklı bir el yazmasının harflerini taklit eden ve öne çıkmasını sağlayan her türlü aksanın yer aldığı büyük harfleriyle dikkat çeken bir fonttur.

7. Scribble

Scribble başka bir harika seçim, bu sefer daha gayri resmi tarafta. Bu yazı tipi, gerçek el yazısını yakından taklit eder ve bir grup süs içermeyen ince bir el yazısı sunar. Bunun yerine, geniş aralıklı harfleri ve kalemden kağıda kalem alan birinin görünümünü vurgular. Her alanda olmasa bile spesifik durumlara uygundur.

8. La Sonnambula

La Sonnambula, dikkate alınmaya değer başka bir seçimdir. Bu yazı tipi bol miktarda süslemeden oluşmaktadır. Ancak aynı zamanda bir kaligrafi kalemiyle yazılmış gibi biraz meraklı çekiciliği de korur. Bir restoran logosu veya menüsü görünümüne sahip olması, onu birçok durum için mükemmel bir seçim haline getirir.

9. Popsies

Popsies yazı tipi, sitenizin tasarımına biraz kişisel bir dokunuş katabilecek başka bir el yazısı seçeneğidir. İçeriğinizde el yazısı bir imzayı taklit etmeniz gerekiyorsa veya blog alt başlıklarınızın el yazısı gibi görünmesini istiyorsanız harika bir seçimdir. Genel olarak, standart gövde metninizi bölmek için güzel bir seçenektir.

10. Agatha

Agatha hala oldukça sıradan bir el yazısı yazı tipidir, ancak daha yoğun bir şekilde süslemelere ve parşömenlere dayalıdır. Katı, kaligrafi süslemelere yer vermek yerine, bu yazı tipinde her harfin geleneksel sonunun çok ötesine uzanan döngüsel yazı tipleri bulunur. Sitenizde bir imzayı sergilemek için başka bir iyi seçenek olabilir.

11. 18th Centruy Kurrent

Sitenize bazı el yazısı süsleri eklemek için 18. Yüzyıl Kurrent yazı tipini de seçebilirsiniz. Bu yazı tipinin okunması oldukça zordur, ancak onu çekici kılan belirli bir stili vardır. Metnin şeffaf olduğu ve arka planda kullanıldığı ince bir afiş tasarımında kolayca kullanılabilir.

12. Self Deception

Self Deception, dikkate almaya değer bir başka güzel el yazısı yazı tipi seçimidir. Tasarım döngüsel (iyi bir şekilde) ve hassastır. İnce ve kalın vuruşların hoş bir kombinasyonu, bu yazı tipinin de orijinal görünmesini sağlar. Özellikle içeriklerinizi farklılaştırmak istediğinizde başvuracağınız mükemmel bir yazı tipidir.

13. Lemon Jelly

Lemon Jelly yazı tipi, el yazısı yazı tipini daha cesur bir şekilde ele alır. Çizgiler kalın ve belirgindir. Her bir harfin bileşimi oldukça standarttır, ancak bu yazı tipini özellikle logolar için iyi bir seçim haline getiren harften harfe benzersiz bir akış vardır. Özellikle büyük puntolarda fazlasıyla iş görebilecek bir fonttur.

14. Lovely Coffee

Lovely Coffee daha çok bir tarz meselesidir. Bu yazı tipi, genellikle ev dekorasyonu tabelalarında ve benzeri yerlerde bulacağınız el yazısını anımsatır. Ama bu kesinlikle onun çekiciliğidir. Yazı tipinin kendisi oldukça rahattır ancak resmi kullanım durumlarında da yeri vardır.

15. The Scientist

The Scientist yazı tipi, okunması biraz zor olan ancak gerçek bir etki yaratan başka bir yazı tipidir. Bu yazı tipinde, onu öne çıkaran ve imzaları, başlıkları veya alt bölümleri sergilemek için sağlam bir seçim haline getiren birçok bitişik harf ve ilginç stil öğesi vardır. Ancak gövdede kullanılmasını pek tavsiye etmiyoruz çünkü okunabilir değildir.

16. Attraction

Attraction kabarcıklı ve cesur ve sanki bir spor takımı logosundan çıkmış gibi görünür. El yazısı kesin, açık ve bakması ilginçtir. Gövde metni için hala uygun olmasa da, bu yazı tipi web sitenizdeki hemen hemen her şey için işe yarayacaktır. Sadece onu gövde metninden uzak tutmalı ve biraz büyük puntolarda değerlendirmelisiniz.

17. Streetwear

Streetwear, klasik bir his sunan başka bir el yazısı yazı tipidir. Bu sefer, açıkça 1970'lerin moda ve spor yazı tiplerinden esinlendiği retro havaya eğilim söz konusudur. Bakmak eğlencelidir ve kesinlikle belirli bir eski havayı çağrıştırır. Özellikle logolarda kullanılabilecek bir yazı tipidir.

18. Cadency

Cadency, daha modern bir el yazısı fontu, kıvrımlı görünüme yaslanırken bir yandan da tuhaflık duygusunu korur. Cesurdur ve dikkat edilmesi gereken başlıklar, alt başlıklar ve diğer metinler için harika bir şekilde çalışmasını sağlayan keskin uçlar içerir. Gövde için uygun bir seçim değildir.

19. Bayshore

1980'lerden her yönden açıkça esinlenen bir yazı tipi olan Bayshore es geçilmemelidir. Bol yetenekli, elle çizilmiş bir görünüm içeren tek çizgili bir yazı tipi olarak tanımlanır. 1980'lerin saç bakım ürünlerinde ve TV şovlarında kullanılan harfleri oldukça andırır. Retro logolar için harika bir biçimde işe yaramaktadır.

20. Harlott

Harlott bir başka el yazısı yazı tipi seçimidir, ancak bu, şimdiye kadar burada gösterilen diğerlerinden oldukça farklıdır. Retro bir tarza sahiptir, ancak eski bir belgede kaligrafiyi veya el yazısını anımsatır. Biraz metne dikkat çekmek istediğiniz her nokta için uygundur.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap