Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri Açıklandı

Dünyanın en sık kullanılan arama motoru pazarlamacılığı araçlarından birisi olan SEMrush, geçtiğimiz Eylül ve Ekim ayındaki internet trafiği verilerini baz alarak dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerini sıraladı.

İnternet denildiğinde akıllara genel olarak dev firmalar gelebilir. Bu oldukça doğal bir durumdur ve veriler aslında gerçeği yansıtmaktadır. Özellikle sosyal medya kullanımı 4 milyarı aşmış durumda. Ancak kullanıcıların sadece sosyal medya odaklı olduğunu söylemek mümkün değil.

Yapılan araştırmaya göre dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitesi elbette Google. En nihayetinde kullanıcıların hala erişmek istedikleri siteleri Google'a yazarak giriş yapma eğilimi mevcut. Google yaklaşık 105 milyar ziyaretle listenin en tepesinde yer alıyor.

Listenin ikinci sırasında ise Google'ın sahip olduğu video paylaşım platformu YouTube yer alıyor. Platform yaklaşık 36.5 milyar ziyaret almış durumda. YouTube'u takip eden site ise 25.3 milyar ziyaretçi almış olan sosyal medya platformu Facebook.

Listenin 4. sırasında bilgi paylaşım platformu Wikipedia, 5. sırasında e-ticaret sitesi Amazon, 6. sırasında Facebook'un sahip olduğu bir başka sosyal medya platformu Instagram yer alıyor. 7. sırayı ise "devri bitti" denilen Yahoo kapmış durumda.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap