Dogecoin'in Rekor Kıran Yükselişi Devam Ediyor

Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden bir tanesi olan Dogecoin yükselişine devam ediyor. Yükseliş ile birlikte Dogecoin rekor üzerine rekor kırıyor.

Şaka olarak başlayan ancak şu anda pek çok küresel şirketten dahi daha büyük bir değere, ekonomiye sahip olan kripto para birimi Dogecoin yükselişi devam ediyor. Başlangıç aşamasında kripto para sektörü ile dalga geçen ve şaka amacıyla kullanıma sunulan kripto para, simgesi ile dahi bu durumu net bir şekilde gösteriyor. 

Destekler yükselişi tetikledi

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, rapçi Snoop Dogg ve Gene Simmons gibi ünlü isimler tarafından desteklendikten sonra kısa süre içerisinde yükselişe geçti. Dijital varlık en son olarak Çarşamba günü yüzde 40 oranında bir artış görmüştü. Bu artış ile birlikte 0.68 dolara yükselen kripto para bugüne kadarki en yüksek seviyelere ulaştı. Dogecoin’in yükseliş sonrası piyasa değeri ise özellikle 2021 yılı itibariyle 84 milyar doları aşmayı başardı. Bu ekonomik değer, Sri Lanka gibi bir ülkenin toplam ekonomisinden çok daha fazla.

Dogecoin’in geleceğine yönelik yapılan değerlendirmelerde ise özellikle Elon Musk ile ilgili spekülasyonlar ve yine ünlüler tarafından yapılan paylaşımlar dikkat çekiyor. Açıklamaların hemen ardından Tesla üzerinden 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alınması, kripto para sektöründe önemli bir doping etkisi yaratmıştı. Tüm bu gelişmeler, Dogecoin niçin yükselişin ana kaynağı oldu.

Dogecoin yükselişi sürecek mi?

Yükselişi uzun zamandan beri sürmüş olsa da uzmanlar tarafından yapıla değerlendirmelerde dijital para biriminin kendine özgü bir değeri olmadığı ve bu nedenle de çok fazla spekülatif olaylardan etkilendiği belirtildi. Uzmanlar özelikle yatırımlara yönelik uyarılar yaparak ciddi zararların yaşanabileceğini belirtiyor. Dogecoin için genel değerlendirmeler ise yükselişin biraz daha sürdükten sonra temel seviyelere ineceği yönünde.

6 Mayıs tarihi itibariyle güncel Dogecoin değeri ise 0,606044 Dolar.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap