DOGE-1 SpaceX İle Aya Gönderiliyor

Dogecoin konusunda sürekli açıklamalar yapan Elon Musk yeni gelişmeyi duyurdu. Dogecoin ile finansmanı sağlanacak yeni bir uydu, aya gönderilecek.

Son dönemlerin en popüler konularından bir tanesi olan Dogecoin ve Elon Musk gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz akşam katıldığı televizyon programıyla tüm dünya genelinde beklentileri artıran Elon Musk, tüm bu beklentilere rağmen açıklamaları ile tatmin etmemiş, Dogecoin fiyatlarında da ciddi bir düşüş yaşanmasına neden olmuştu. Yaşanan bu olayın ardından şimdi ise yeni bir açıklama yapan Elon Musk Ay'a gönderilecek olan yeni bir uydunun Dogecoin ile finanse edileceğini duyurdu.

DOGE-1 aya çıkıyor!

Finansmanın dışında gönderilecek olan kutu uydunun isminin de DOGE-1 olacağı belirtildi. Aya gönderilecek olan uydu, ay üzerinde araştırma konusunda yeni bir dönem başlatacak. Bu bakımdan tüm dünya genelinde yakından takip edilen SpaceX projesinin Dogecoin ile bağdaştırılması kripto para için dünya genelinde hareketlilik yarattı. Özellikle geçtiğimiz gün yaşanan televizyon yayını sonrasında beklentilerin oldukça azaldığı Dogecoin için mevcut yeni gelişme yükselişin yaşanmasını sağlayabilir.

Uzay üzerine çalışmalar yapan Geometric Energy Corporation tarafından Dogecoin ile ödemesi finansmanı sağlanan ve DOGE-1 ismi verilen kutu,  Mask'ın SpaceX roketleri ile birlikte aya ulaştırılacak.

Kendini Doge Babası olarak tanımlayan Elon Musk’ın bu ödeme konusunda ne kadar etkisi olduğu bilinmezken yine farklı bir Dogecoin hikayesi ile tüm dünyanın karşısına çıkan Elon Musk destek aldığı kadar eleştirilerin de odağında yer aldı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap